Oyun

Fortnite anlık oyuncu sayısı 10 milyonu aştı

DJ ve Fortnite oyuncusu Marshmello’nun oyun içinde verdiği sanal konser sırasında Fortnite’ın anlık oyuncu sayısı 10.7 milyona ulaştı.

Fortnite anlık oyuncu sayısı 10 milyonu aştı

Epic Games’in tüm dünyada 200 milyondan fazla oyuncusu bulunan oyunu Fortnite, yeni bir rekora daha imza attı. 2 Şubat günü oyun içinde düzenlenen sanal konser sırasında aynı anda 10,7 milyon kişi oyunu oynadı.

Fortnite’ın anlık oyuncu sayısı 10 milyonu aştı

2 Şubat’ta 10,7 milyon ile ulaşılan oyun tarihinin en yüksek anlık oyuncu sayısına ek olarak 16 Şubat Cumartesi günü aynı anda tam 7,6 milyon oyuncu Fortnite oynadı. Bu sayı herhangi bir oyun içi etkinlik olmaksızın elde edilen en yüksek oyuncu sayısı olma özelliğini taşıyor. Kasım 2018’de toplam oyuncu sayısının 200 milyonu aştığı duyurulan Fortnite, "oyun dünyasının en çok izlenen oyunu" ve "aynı anda en fazla kişinin izlediği oyun yayını" rekorlarının da sahibi.

Fortnite, PC, Mac, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, Android ve iOS platformlarında ücretsiz olarak oynanabiliyor. 

Popüler Battle Royale oyunlarından olan Fortnite, bu rekorla kullanıcı sayısını da artırmış oluyor. PUBG ile beraber bu alandaki en iyi oyunlardan biri olan Fortnite, bu türün gelişmesinde önemli katkılar sağladı. Öte yandan yakın zamanda duyurulan Apex Legend da hızla yükselen oyunlardan biri haline geldi. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.