Oyun

Yeni Superman oyunu yolda!

Daha öncesinde de sızıntıları ortaya çıkan Superman oyunu hakkında yeni gelişmeler.

Yeni Superman oyunu yolda!

Oyun sektöründe en kötü uyarlama yapılmış oyunlara baktığımızda şüphesiz akla gelen ilk isimlerden birisi Superman oyunları. DC Universe’un her ne kadar başarılı birçok oyunu bulunsa da, Superman serisine yapılan oyunlar birçok eleştiriye konu olmuş, hatta oyunun maliyetinin bile karşılanamadığına dair söylentiler gün yüzüne gelmişti.

Tüm bu başarısızlıkların ardından olaya son noktasını koyan Rocksteady firması, yaptığı Batman Arkham serisi ile bir süper kahraman oyunu nasıl yapılır bizlere göstermişti. En iyi süper kahraman temalı oyunlardan Batman Arkham serisini yapan firmanın duyuracağı yeni oyun ise uzun bir süredir merakla bekleniyordu.

Ortaya çıkan bilgilere göre Rocksteady'nin bir sonraki oyunu Superman oyunu olacak. Hazır E3 etkinliği de yaklaşıyorken sızıntılar dört bir yandan gelmeye başladı bile. Tüm bunlar sadece bir sızıntıdan ibarette değil. Ortaya çıkan bilgilere bakacak olursak hemen hemen daha önceden aklımıza gelen olası bilgiler ile donatılmış durumda. Yayınlanan bilgilere göre oyun;

-Unreal Engine 4 oyun motoru

-Arkham Knight'ın haritasından 3 kat daha büyük bir Metropolis

-Clark Kent ile oynanamayacak

-Ana kötümüz Braniac

-Güçleşsizdirilmiş bir Superman karşımıza çıkacak

-Yarı parçalanabilir bir çevre

-Arkham evreni üzerine kurulu bir hikaye

-Batman evreni hakkında birçok easter egg'ler ve göndermeler bulunacak

Bakıldığında, oyuncular tarafından hiçbirinin inandırıcı gelmediği düşünülebilir. Özellikle bu sızıntıların daha öncesinde de ortaya çıktığını varsayarsak. Ancak öte yandan Rocksteady'nin yapabileceği bir şey gibi görünüyor ve uzun yıllardır seslerinin çıkmadığınıda düşünürsek duyurulması yakındır diyebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.