Oyun

Yeni vergiler geldi. Zamlara hazır olun!

Aralarında oyun aletleri ve tripodların da bulunduğu birçok eşyaya ek gümrük vergisi getirildi.

Yeni vergiler geldi. Zamlara hazır olun!

Son günlerde yaşanan koronavirüs kaynaklı ekonominın yavaşlaması beraberinde yeni vergileri getirdi. Buna göre aralarında tripod ve oyun aletlerinin de olduğu onlarca farklı kalemde ürüne yüzde 30 ek gümrük vergisi getirildi. Buna göre yeni vergi Eylül ayına kadar uygulanacak. Sonrasında bu vergi oranı yüzde 25'e düşecek. 

Yeni vergiler geldi. Zamlara hazır olun!

Altından ve kıymetli taşlardan mücevherat, buzdolabı ve derin dondurucular, bulaşık makineleri, çamaşır makineleri, split klimalar, ocak ve yemek pişirme cihazları, su filtreleri, turbo kompresörler, motor parçaları, golf arabası, mensucat açma sarma makineleri, çeşitli el ve ziraat aletler, metalden eşyalar, alçıdan inşaat malzemeleri, ahşap kapı ve pencereler, prefabrik yapılar, demir-çelikten teller, halatlar, kablolar, zincirler, bakırdan teller, kablolar ve halatlar, yer kaplama ve döşemeleri, yapışkan bantlar, kauçuk levhalar, zaman kontrol cihazları, müzik aletleri, oyun aletleri, kayaklar ve spor malzemeleri, kilitler, menteşeler, makaslar, fırçalar, fermuarlar, çakmaklar, hijyenik ürünler, tripodlar. 

Oyun aletleri 'Oyun Konsolu' mu?

Açıklamada oyun aletleri olarak tanımlanan ürünlerin oyun konsolu mu olduğu henüz net değil. Kısa süre önce zaten oyun konsollarından alınan vergi Ekim ayına kadar yüzde 50 oranında artırılmıştı. 

Yorumlar
Muhittin
Üretici ülke olmak istiyorsak illaki ithalatın önünü kesmek ithalata Almanya gibi agır vergi getirilmeli. Çünkü marketler ha bre ithalatı artırarak ülkemize zarar veriyorlar.
Cevapla
Ahmet Can Karataş
Almanya o dediğinizi önce ithal malların alternatifini hatta daha iyisini üretip daha sonra yerliye teşvik ve paranın ülkesinde kalmasıyla yaptı sen üretebiliyor musun ithal ettiklerini?
Muhiy
Bu vergilerin getirilmesine sevindim. İthal mal ucuz diye hep ithal mal alanları müşahede ettim. Bazı utanmazlar da yerli pirinç yok yerli fasulye yok gibi yalanlar söylemektedir. Bre utanmazlar gel bak evime fasülye, mercimek, nohut, pirinç ne sayarsan evimde hep yerli. Sen fiyatın ucuzuna bakarsan illaki sana ithal malı dayatacaklar.
Cevapla
Serafettin
Şu 10 köy adli zerzevat peki madem oyle sizde niye sorgusuz sualsiz herseye istemezük bakis acisi var once bir arastir bu vergiler niye cikmis ondan sonra gel burda yine zerzavtligini yap herseye istemezuk yani cocuk olsaniz eldivenle bile sevilmezsiniz...
Cevapla
ironi
Yalnız Türkçeyi düzgün konuştuğunu iddia edrn kişinin "aferim" yazması çok ironik olmuş.
Cevapla
orhan
Başka Ülkeler Halkına Yağdırıyor İmkanlarını . Bizde Halktan almanın peşindeler hala. Neden Kasa tam takır çünki
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.