Oyun

Yeni Xbox konsolunun kod adı ortaya çıktı!

Microsoft'un iki yeni Xbox modeli üzerinde çalıştığı biliniyordu zaten. Peki ya yeni jenerasyon bizlere neler sunacak? İşte detaylar!


Microsoft'un yeni bir Xbox üzerinde çalıştığını zaten biliyorduk. Ancak ortaya çıkan bilgilere göre bu konsol tek bir cihaz ile sınırlı kalmayacak. Sızıntılara göre iki farklı yeni nesil konsol geliyor. Bu konsolların biri, işlevsellik anlamında günümüzdekilerle aynı olacak. Diğeri ise tamamıyla bulut üzerinden hizmet verecek.

Bulut hizmeti verecek olan cihaz özellikle Türkiye'de tercih edilir mi merak konusu açıkçası. Sonuç olarak internet altyapımız belli. Aynı zamanda oyunların Azure üzerinde çalışması durumunda fiziksel olarak çok oyunculu sunucuya daha yakın olduğu için daha az gecikme yaşanacak.

Microsoft, oyun yayımı hizmeti üzerinde FastStart ile çalışıyor. Bu yeni özellik oyuncuların oyun hala indirilirken oyunu oynamalarına imkan tanıyor ve bu da bir oyunu cihazınıza ulaşır ulaşmaz oynama imkanı sunuyor. 

Yeni Xbox konsolunun kod adı ortaya çıktı!

Aynı oyunları hala her iki konsolda da oynayabileceksiniz ve firma, bu alanda bağlantıyı koparmayı planlamıyor.

Hatta geri uyumluluk alanında yapılan çalışmalar ile yeni konsollarınızda da aynı oyunları oynayabileceğiniz fikri yoğun bir şekilde destekleniyor. Ortaya çıkan yeni detaya göre de standart konsolun kod adı ''Anaconda'' olarak belirlenmiş durumda.

Her iki konsolun da 2020 yılında piyasaya çıkması bekleniyor. Microsoft'tan ilginç bilgiler geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Peki ya siz yeni Xbox'lar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.