"28 Yıl Sonra" önümüzdeki yaz sinemalarda

Uzun zamandır beklenen "28 Gün Sonra" filminin devam filmi olan 28 Yıl Sonra, Danny Boyle yönetmenliğinde ve Alex Garland'ın senaryosuyla 2025 yazında izleyici ile buluşacak.

"28 Yıl Sonra" önümüzdeki yaz sinemalarda

Hayranlar uzun süredir "28 Yıl Sonra" serisinden yeni bir film bekliyor ve sonunda bir devam filminin ne zaman çıkacağını öğrendik: 20 Haziran 2025. Sony Pictures, bu tarihte gösterime girecek olan "28 Yıl Sonra" isimli filmi duyurdu. Aslında filmin orijinal filmin 28. yıl dönümü olan 2030'a denk gelmesi güzel olabilirdi, şu anda o tarihe oldukça yakın olduğumuzu düşünürsek, ancak insanları daha fazla bekletmemeleri anlaşılabilir bir durum.

2002 yılında Cillian Murphy'nin başrolde olduğu ve onun çıkış yapmasını sağlayan "28 Gün Sonra" filmiyle başlayan seri, farklı bir oyuncu kadrosuyla 2007 yılında "28 Hafta Sonra" isimli bir devam filmiyle sürdü. Bir ara "28 Ay Sonra" için planlar olduğu söylentileri vardı, ancak görünüşe göre bu adım atlanacak.

"28 Yıl Sonra" önümüzdeki yaz sinemalarda - Resim : 1

"28 Yıl Sonra" önümüzdeki yaz sinemalarda

Yeni film, ilk filmi yöneten Danny Boyle tarafından yönetilecek ve Alex Garland tarafından yazılacak. Hollywood Reporter, bu yılın başlarında bu bilgileri verdi. Variety'ye göre Murphy, filmde yönetici yapımcılar arasında yer alacak, ancak onu başrolde göreceğimiz konusunda çok da umutlu olmamak gerek. Şu anda böyle bir durumun olacağına dair bir işaret yok.

Henüz konusu hakkında bir bilgi yok, ancak "28 Yıl Sonra" filminde Jodie Comer, Aaron Taylor-Johnson ve Ralph Fiennes gibi isimlerin rol alacağı bildiriliyor. Ayrıca bu film, serideki üç yeni filmin ilki olabilir. THR'ye göre, plan sonunda bir üçleme oluşturmak.

Jeomanyetik fırtınalar, Güneş'ten gelen patlamaların Dünya'nın manyetosferi ile etkileşime girmesi sonucu meydana gelir. Bu durum biraz korkutucu gibi görünse de, yerdeki insanlar için herhangi bir tehlike arz etmiyor. NASA, X platformunda yaptığı açıklamada, "Bir patlamanın zararlı radyasyonu Dünya'nın atmosferinden geçemez" diyerek fiziksel bir etkinin olmayacağını belirtti. Ancak bu fırtınalar teknolojiyi etkileyebilir ve iletişimler, GPS, uydu operasyonları ve hatta elektrik şebekesini bozabilir.