Sinema

Avengers Infinity War'dan rekor geldi!

Marvel cephesinin yüzü gülüyor. Avengers Infinity War dünya çapında 2 milyar dolarlık gişe hasılatına ulaştı.


İlk çıktığı günden beri en çok izlenen süper kahraman filmi olma ünvanına sahip olan Avengers: Infinity War, hem izleyenlerini hem de Marvel cephesini memnun etmeyi başardı. Ancak açıklanan yeni bir gelişme Avengers: Infinity War'un sadece günümüze değil tarihe de ne kadar etki ettiğinin kanıtı niteliğinde.

Yapılan açıklama göre Avengers, dünya çapında 2 milyar dolarlık gişe hasılatına ulaştı. 27 Nisan'dan bu yana, gişede hızla artan hasılatlar sonunda en çok hasılat yapan filmler listesini de alt üst etti. Daha 1 ay öncesinde, kısa süre sonra yeni rekorlar kıracağını sizlere aktarmıştık ve dediğimiz de gerçekleşmiş oldu sevgili okurlar.

Avengers, tarihte 2 milyar dolarlık gişe rekorunu kıran 4. film oldu. 2 milyar dolardan fazla gişe hasılatı yapan diğer filmler ise Star Wars: The Force Awakens, Avatar ve Titanic.   

Infinity War, gişe rekoru yapan tek süper kahraman filmi olarak da tarihe geçti. Filmin, daha ne kadar hasılat üzerine hasılat yapacağını ilerleyen günler de öğreneceğiz. Bakalım Marvel'ın cebi daha ne kadar dolacak?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.