Sinema

BKM'den Netflix açıklaması geldi

Organize İşler Sazan Sarmalı filmi için Netflix ile yapılan anlaşma hakkında filmin yapımcı şirketi BKM'den açıklama geldi.

BKM'den Netflix açıklaması geldi

Beşiktaş Kültür Merkezi ya da kısa adıyla BKM tarafından yapılan Organize İşler Sazan Sarmalı filmi halen sinemalarda vizyonda iken ani bir kararla Netflix'te yayınlanmaya başlamıştı. Türkiye sinema tarihinde ilk kez yaşanan durumlardan biri olan gösterimde olan bir filmin dijital platformlara gelmesi ile ilgili birçok kuruluş açıklama yapmış ancak yapımcı firma BKM bu konuda sessiz kalmıştı. Resmi bir açıklama yapan yapımcı firma yapılan anlaşmanın Türk sinemasını daha iyi bir yere taşıyacağı iddiasında bulundu.

BKM'den Netflix açıklaması geldi

Şirketten yapılan yazılı açıklamada, 1 Şubat'ta sinemalarda gösterime giren filmin, üçüncü haftasında hem sinemalarda hem de Netflix üzerinden gösterime devam etmekte olduğu belirtildi. "Organize İşler Sazan Sarmalı" filminin Netflix üzerinden Türkiye dahil toplam 190 ülkede yayına açılacağı aktarılan açıklamada, BKM olarak, sonuna kadar desteklediğimiz ve yasalaşmasından büyük memnuniyet duyduğumuz sinemalarla ilgili düzenlemenin; kampanyalar ve yazılımlarla ilgili kısmının yürürlüğünün, teknik ve ticari nedenlerle 1 Temmuz 2019'a ertelenmiş olmasına rağmen, filmlerimizin vizyon tarihini ertelemedik ve sezon için hazırladığımız tüm filmlerimizi vizyona çıkarma kararı aldık. Sektörümüzde yaşanan krizde ve değişen dünya koşullarında sinemayı ayakta tutmak adına Netflix ile yaptığımız bu anlaşmanın Türk sinemasını daha iyi yere taşıyacağına eminiz." ifadelerine yer verildi.

Sadece bu film için geçerli bir uygulama

"İstanbul'a ait bir filmi dünya çapında milyonlarca izleyiciye sunmak kararımızın gelecekte Türk sinemasının da aynen Türk dizilerinde olduğu gibi dünya seyircisi ile buluşmasına önayak olacağına, ülkemizin ve Türk sinemasının tanıtımına büyük katkı sağlayacağına kalpten inanıyoruz. Ayrıca bu özel anlaşma ile filmimizi dünyanın her yerinde yaşayan sinema seyircisine ve yurttaşlarımıza izletme imkanı bulduğumuz için sevinçli ve gururluyuz. Netflix ile yaptığımız anlaşma sadece "Organize İşler Sazan Sarmalı" filmimiz için geçerlidir ve diğer BKM filmleri yalnızca sinemalarda gösterime girecektir."

Yorumlar
yakup
filmi internetten izledim ve indirdim filmi güzeldi ama nedense sonuna doğru sıktı
Cevapla
Erhan
Sırf bunun için geçen ay dondurduğum Netflix üyeliğimi yeniden başlattım.
Cevapla
Ender Abut
Bakınız; (para konuşur) 💰
Cevapla
Hayret
Netflix te yayınlanmadan 3 gün önce sinemada izledim boşu boşuna 100 tl para verdim cinemaximun’un 20 dakikalık reklam işkencesine katlanmak zorunda kaldım. Peki şimdi sayın BKM ve sayın cinemaximun benim günahım neydi.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.