Sinema

Bugün gösterime giren Black Panther, izleyicilerin eleştiri oklarına maruz kaldı!

Avengers: Infinity War öncesi gösterime giren Black Panther beklentilerin biraz uzağında kaldı.


Ryan Coogler tarafından yönetilen ve başrollerini  Chadwick Boseman, Michael B. Jordan ve Lupita Nyong'o paylaştığı Black Panther, ülkemizde de gösterime girdi. Her ne kadar film çok kısa süre içinde 75 milyon dolar hasılat elde etse de, son yıllarda IMDB'de 35.000'den fazla kullanıcı tarafından 7.4/10 puan notuyla değerlendirildi.

Bilindiği üzere muazzam kitlesi olan filmler, başlangıçta IMDB üyelerinden ortalama 8 puan elde ediyor. İzleyici sayısı artıkça bu puanlar 1 ile 1.5 puan arasında düşüş gösteriyor. 

Her şeye karşın ön bilet satışları; pek çok Marvel filminin üzerine çıkmış ve Avengers: Age of Ultron filminden sonra en yüksek ön bilet değerlerine ulaşmış konumda. Filmin bütçesinin 200 milyon dolar olduğunu düşünürsek; yapımın, Marvel-Disney ortaklığına kar getirmesi getirmesi bekleniyor.

Uzman eleştirmenlere göre filmin en zayıf noktası kurgusu ve bazı oyuncuların düşük performansı olarak nitelendiriliyor.

Yorumlar
yarraa bandı
abd nin hayal bile sayılayayacak saçma sapan filmlerinden birisi daha.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.