Sinema

Dark Knight geri dönüyor!

Dark Knight'ın 10. yıl dönümü şerefine Warner Bros, sevilen süper kahraman filmini IMAX sinemalarına geri getiriyor.

Dark Knight geri dönüyor!

Bu zamana kadar birçok Batman uyarlaması gördük. Ancak Christopher Nolan'ın Batman uyarlamarı kesinlikle bir bakaydı. Ortaya koyduğu atmosfer ve gerçekçilik ile harmanlanan Batman, Joker'in de etkisiyle izleyenleri büyülemeye yetmişti.

Ve 10 yıl sonra filmin yıldönümü şerefine Warner Bros, sevilen süper kahraman filmini IMAX sinemalarına geri getiriyor. Filmi tekrardan daha yüksek çözünürlüklü olarak izlemek isteyenler için de bir fırsat doğmuş oldu. 

Warner Bros., 24 Ağustos tarihinde yeniden vizyona girecek filmin bir hafta içinde Dark Knight'ın mevcut 1 milyar dolarlık gişe hasılatı rekorunu aşacağının da sözünü verdi. Bu kadar iddialı konuşan firmanın sözüne güvenmemiz gerekir mi bilmiyorum. Eh DC evreninin son hali pek iç açıcı gözükmüyor. Bu konuda sanırım tek güvencesi Dark Knight.

Peki Dark Knight bizlere neler sunuyor? Joker’in yeniden ortaya çıkışı ile Batman’in halkı kurtarmasını konu alan hikayede Gotham sokaklarını yeniden karmaşa altında görüyoruz. Bu karmaşayı ortadan kaldırmak için ise Batman, Teğmen Gordon ve Savcı Harvey Dent, Joker’e karşı birlikte çalışmalıdırlar. Kuşkusuz filmin en dikkat çeken unsuru Joker. 

Heath Ledger'in ortaya koyduğu muhteşem oyunculuk performansından sonra bu film tekrardan izlenmeye değer kesinlikle. Peki ya siz bu konu da bizlere katılıyor musunuz? Sizin en çok beğendiğiniz Batman yapımı hangisi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.