Sinema

DC Films'in gelecek planı "Marvel Evrenini kopyalamak"!

DC evreni ve Marvel evreni arasında bir rekabet olduğunu herkes bilir. Marvel filmlerinin son zamanlarındaki başarısı DC Films'i harekete geçirmiş gibi görünüyor. DC'nin ileriki yıllardaki planı "Kopya Çekmek" !

DC Films'in gelecek planı "Marvel Evrenini kopyalamak"!

Şu anda, Marvel Studios filmleri çok başarılı görünüyorlar. Ayrıca Disney Plus serisi sayesinde gitgide genişleyen çok büyük bir hikâye oluşturmayı başardılar.

İlk dönemlerde, yapımcı olarak başlangıçları pek başarılı olmayan, ancak şimdi herkesin imrendiği ve kopyalamak istediği acımasız bir modeli empoze etmeyi başaran Marvel CEO'su Kevin Feig var. Açıkcası DC Filmleride kendi Kevin Feig'lerini arıyorlar.

DC Filmleri, Marvel Evreni gibi olabilir

Marvel ve DC Evreni

Variety'ye göre DC Comics'in haklarına sahip olan ve dolayısıyla DC Movies filmlerinden sorumlu olan Warner Bros Discovery'nin Başkanı David Zaslav, Marvel Studios'a daha çok benzeyen bir Sinematik Evren yaratmak istiyor. Aslında, Kevin Feig'inkine benzer filmleri yerine getirmek için “Yaratıcı ve stratejik bir çar” arıyorlar. Bu nedenle, sadece projelere göz kulak olan bir yöneticiden çok “DC'deki tüm farklı grupların daha uyumlu çalışmasını sağlayacak” bir kişi olması gerekli.

DC hiyerarşisinin mevcut kahramanlarının çok kaotik olduğu unutulmamalıdır. Bunun temel nedeni, geliştirme aşamasındaki farklı projeleri kontrol eden beş veya altı farklı üst düzey figür olduğu söyleniyor.

Masadaki ilk isim ise James GunnMarvel Studios'tan Galaksinin Koruyucuları'nın yönetmeni ve DC Comics'in intihar ekibi yönetmeni, çizgi roman karakterleriyle nasıl baş edileceğini çok iyi biliyor ve şimdiden iki rakip Sinema Evreninde çalıştı bile. Ama şimdilik şirket müdürü olmak için film yönetmenliği yapmaktan vazgeçmek istemiyor gibi görünüyor.

DC Evreninde, Black Adam olarak planlanan prömiyerlerin ardından Shazam! 2, Aquaman 2, The Flash ve Wonder Woman 3 planları her şeyi daha uyumlu hale getirmek için gelecek olan yapımlar.

DC Comics'in filmlerini HBO Max'ta, Marvel Studios'un filmlerini ise Disney Plus'ta bulabilirsiniz.

Yorumlar
Selami
Kopyalamak??
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.