Sinema

DC Sinematik Evreni nereye gidiyor? (Video)

Aquaman filminin çıkması ile beraber DC kanadında ne gibi değişiklikler oldu? Aquaman başarıyı yakalayabildi mi? Evreni saran o kara bulutlar ortadan kalktı mı? Bu videomuzda bu sorulara yanıt arıyoruz.


Daha henüz Justice League filminin etkisini üzerimizden atamamışken Aquaman filmi vizyona hızlı bir giriş yaptı. Neden JL'nin etkisini atamadık dedim? Çünkü Warner Bros maalesef artık DC işlerinde o kadar da iyi sonuçlar bizlere sunamıyor. Yoksa sunuyor mu? Açıkçası karışık duygular içerisindeyim. 

Warner. Bros Türkiye'nin sponsorluğunda Aquaman filmini izleme şansına eriştik ve uzun zamandır beklediğimiz Aquaman'in bizi tatmin edip etmediğini sizlere aktaracağız bu videomuzda. Aslına bakarsanız DC evrenine fazlasıyla bağlı biri olarak Batman v Superman yapımını sevmek istedim. Aynı şekilde Wonder Woman ve JL yapımlarını da. 

Ancak sadece belli başlı noktaları ileri sürerek çevremdeki dostlarıma filmlerin o kadar da kötü olmadığını belirtme ihtiyacı hissettim. Çünkü oldukça karışık bir seçim ve karma içerisinde karşıma çıktı bu yapımlar.

DC Sinematik Evreni nereye gidiyor?

Ne gibi? Mesela ben Nolan'ın Batman seçimini hiç bir zaman benimsemedim. Belki ağır fanlar bu konuda şimdi bana sövüyorlardır ama durum bu. Olmadı, olamadı. Belli başlı noktalar hoşuma gitse de filmlere tarafsız bir şekilde, bütün halde baktığım zaman ortaya çıkan sonuç pek iç açıcı gözükmüyor. Bu durum birkaç film ile beraberinde geldi. Suicide Squad filmini saymıyorum bile. 

Joker olmuş, Batman tam yerli yerinde. Karakterler mükemmel ancak kötü olan şey ne? Bana soracak olursanız, bir filmi iyi yapan iki önemli unsur vardır. Yönetmen ve yapımcı. Peki Aquaman nasıl olmuş? DC'nin üzerindeki o kara perdeyi kaldırabilen bir film mi olmuş? İsterseniz gelin, hep beraber bu videomuzda DC Sinematik Evreni'nin nereye gittiğini konuşalım! 

Ek olarak 6:00'dan sonrası Aquaman filmine dair spoiler içermektedir. Henüz filmi izlemediyseniz lütfen 00:00-06:00 arasını izlemekle yetinin. Aquaman'in spoiler içermeyen inceleme yazısına da aşağıdaki ilgili haber kısmından ulaşabilirsiniz.

Yorumlar
mustysss
Sana kesinlikle katiliyorum, nolanin batmani daha naif daha kırılgan daha insancil gözükmesine rağmen zackin batmani daha karanlik daha vahsi daha sert. Bu da batmanin albenisini arttiriyor ki batman boyle olmali dedirtiyor. Son filmler konu bakimindan daha akışkan olabilirdi ama batman bence en iyisi bu...
Cevapla
Düşünür
Kusura bakmada kardeş, Nolan’ın üçlemesi görüp görebileceğiniz en iyi Batman serisi. Ve emin ol ondan daha iyiside çekilmeyecek hiçbir zaman. DC ve Marvel evrenindeki sorun ne şu anda biliyormusun? Ben açıklayayım; bütün Kahramanları toplayıp tek hikayede birleştirmek işte saçma olan bu. Oysaki önceden hepsinin kendine özgü hikayesi, kurgusu vardı. Şimdilerde Avengers ve JL gibi saçma yapımlar izliyoruz maalesef..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.