Sinema

Stephen King'in uyarlaması Türk yönetmene emanet!

Paramparça filmi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran başarılı Türk yönetmen Fatih Akın, Firestarter romanının yeni uyarlamasında yönetmenlik koltuğuna oturacak.


Paramparça filmi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran başarılı Türk yönetmen Fatih Akın'dan yeni bir film geliyor. Ancak bu filmi özel kılan şey bir Stephen King uyarlaması olacak olması. 

Dedikodu olarak dolaşan bu bilgi sonunda resmi olarak doğrulandı. Türk kökenli Alman yönetmen Fatih Akın, Firestarter romanının yeni uyarlamasında yönetmenlik koltuğuna oturacağı doğrulandı. Böylelikle ülkemizi temsil edecek olan Türk yönetmenden güzel bir çalışma çıkacağını umut ediyoruz. 

Kitapları en fazla sinemaya uyarlanan yazarlardan biri olan Stephen King'in Firestarter romanı ülkemizde Tepki adı ile yayınlanmıştı. İlk olarak 1980 yılında yayınlanan roman için ilk uyarlama 1984 yılında gelmişti. Mark L.lester tarafından yönetilen filmde Drew Barrymore ve David Keith gibi oyuncuları görmüştük. Romanın yeni uyarlamasında ise baş rolü kimlerin alacağı şimdiden merak konusu.

Bugüne kadar hep kendi filmlerini yazıp çizen Fatih Akın'ın bu sefer nasıl bir performans göstereceği ise merak konusu. Henüz filmin nasıl işleneceği ve ya ne zaman vizyona gireceği ise belli değil. Bakalım bir Türk yönetmenin elinden çıkacak olan uyarlama izleyenler tarafından beğenilecek mi göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.