Sinema

Game of Thrones finalinde su şişesi skandalı!

Final sezonuyla hayranlarını hayal kırıklığına uğratan Game of Thrones, bu sabaha karşı yayımlanan son bölümüyle ekrana veda etti. Peki son sezon ne kadar özenle hazırlandı? Final bölümüne bu sefer su şişeleri damgasını vurdu.

Game of Thrones finalinde su şişesi skandalı!

Final sezonuyla hayranlarını hayal kırıklığına uğratan dizi, bu sabaha karşı yayımlanan son bölümüyle ekrana veda ederken, finale yine bir sahnede unutulduğu düşünülen su şişesi damga vurdu.

Game of Thrones finalinde su şişesi skandalı!

ABD’nin HBO kanalında yayınlanan dizinin bir sahnesinde Samwell Tarly’nin ayaklarının arkasında bir su şişesi görüldü. Bir başka şişe ise Sir Davos Seaworth’ün ayaklarının dibinde belirdi.

HBO daha önceki kahve bardağı olayıyla ilgili bir açıklama yapmıştı ve bunun bir hata olduğunu açıklamıştı. Dizinin final sezonunun dördüncü bölümünde de Arya Stark’ın zaferini kutlamak üzere bir araya gelen ve kadeh kaldıran kahramanların masasında kahve bardağı vardı. 

Daenerys Targaryen’in önünde duran bardak pek çok çekimde görülüyordu.

HBO, bardağın ‘yanlışlıkla’ sahnede görüldüğünü kabul etti ancak olay Starbucks’a yaradı. Her ne kadar bardak Starbucks’a ait olmasa da, ilk akla gelen marka olduğu için şirket 2.3 milyar dolarlık bir reklam ve tanıtım yaptı. 

Şimdi televizyon izleyicileri aynı hatanın ünlü su markaları Evian ve Fiji’ye yarayıp yaramayacağını merakla takip ediyor. Bazı kullanıcılar final sezonuna özensiz yaklaşıldığı gerekçesiyle dizi yöneticilerini suçlarken, böyle bir yapımda peş peşe yapılan bu tarz hataların kabul edilemeyeceğini savundu.

Yorumlar
Tipitip
Yazıklar olsun
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.