Sinema

İnanılmaz Aile 2 rekor kırdı!

Merakla beklenen İnanılmaz Aile 2, vizyon öncesi satış rekoru kırdı.


Pixar’ın merakla beklenen yeni animasyon filmi İnanılmaz Aile 2 - Incredibles 2 rekor bir başlangıç ile geliyor.

Amerika’nın en büyük sinema bileti satış sitesi Fandango filmin biletlerini günler öncesinden ön satışa çıkardı. İnanılmaz Aile 2'de daha önce 2016 yapımı “Kayıp Balık Dori”nin elinde tuttuğu ön satış aşamasında en çok bilet satan animasyon filmi ünvanını elde etti. 

Fandango’nun filme bilet alan 1000’den fazla kişiyle yaptığı ankette de ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Filme bilet alanların yüzde 87’si yönetmen Brad Bird’ün hayranı olduğunu, yüzde 85’i İnanılmaz Aile'yi birden fazla kez izlediğini, yüzde 60’ı dörtten fazla izlediğini, yüzde 75’i ilk filmi vizyona girdiği 2004 senesinde beyaz perdede izlediğini ve yüzde 74’ü ise Samuel L. Jackson’ı tekrar Frozone olarak izleyeceği için heyecanlı olduğu söyledi.

Yapılan tahminlere göre, 4400’den fazla salonda vizyona giren İnanılmaz Aile 2'nin Kuzey Amerika’daki ilk hafta sonunda 125 ila 140 milyon dolar arası gişe hasılatı elde etmesi bekleniyor. Fandango’nun eski ön satış rekortmeni Kayıp Balık Dori ilk hafta sonunda Amerika’da 135 milyon dolar gişe hasılatı elde etmişti. Filmin toplam ABD gişesi 486 milyondu ve dünya gişesi de 1 milyar doların üstündeydi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.