Sinema

Keanu Reeves Marvel evreninde kimi canlandıracak?

Keanu Reeves ve Marvel ortaklığı fikri interneti sallarken biz de ünlü oyuncuya yaraşır olan Marvel karakterlerine göz attık!

Keanu Reeves Marvel evreninde kimi canlandıracak?

Marvel'ın Keanu Reeves'i bünyesine katmak istediği haberi ile birlikte internet adeta çalkalandı. 

Keanu Reeves Marvel evreninde kimi canlandıracak?

John Wick serisinin yıldız oyuncusu hakkında açıklama yapan Marvel patronu Kevin Feige'in açıklaması sonucunda Marvel hayranları ünlü oyuncunun hangi role yakışacağı konusunda birbirinden ilginç öneriler sunmaya başladılar.

Çizgi roman evreninin en güçlü kötü karakterlerinden Uzak Doğulu dövüş ustası kahramanlara kadar geniş bir yelpazeye yayılan bu öneriler arasında hangisine hak vereceğimizi bilemedik.

Marvel'ın başındaki isim olan Kevin Feige ile yapılan röportajda Feige, Keanu Reeves için şu sözleri sarf etmişti: "Keanu Reeves ile bir şeyler hakkında görüşüyoruz... Marvel'a ne zaman katılır, katılabilir mi ya da hiç katılır mı bilmiyorum. Ama bunu yapmanın doğru yolunu bulma üzerinde çözüm üretmeyi çok istiyoruz." 

Bu açıklama ve ardından gelen yoğun ilgi ile birlikte internette ünlü oyuncu Keanu Reeves'e yakıştırılan Marvel karakterlerini sizler için derledik.

Marvel şu sıralar ilk kez başrolünde Asya kökenli bir kahramanın yer alacağı Shang-Chifilmi üzerinde çalışıyor. Marvel'ın "Master of Kung Fu" çizgi romanından beyaz perdeye uyarlanacak olan filmin oyuncu kadrosunun Asyalı ve/veya dövüş sanatları yıldızlarıyla dolması bekleniyor.

Keanu Reeves hem yarı Çinli olması hem de büyük bir aksiyon yıldızı olması ile her iki kategoriye de giriyor.

Bir çok Marvel hayranı, "Shang-Chi" filminin aynı zamanda önemli bir sorunu da çözmesini umut ediyor. O da Shang-Chi karakterinin suç sendikası başkanı babası Fu Manchu’nun Marvel'daki gerçek yeri.

Hayranlar gelecek olan filmde Fu Manchu’nun orijinal Marvel çizgi romanlarına uygun bir Mandarin karakteri olarak resmedilmesini istiyor. Marvel Studios bu yoldan ilerlerse, Keanu'yu Mandarin olarak seyirci karşısına çıkartmak hem hem çizgi romana sadık, hem heyecan verici, hem de oyuncu için potansiyel olarak uzun vadeli bir proje anlamına gelebilir.

Nightmare karakterinin muhtemelen Doktor Strange 2'nin kötü karakteri olarak karşımıza çıkacağı çoktan dolaşmaya başlamış bir söylenti. Bu rolde Keanu Reeves'i görmekten daha heyecan verici bir kast seçeneği hayal etmek zor.

Rüya Boyutu'nun şeytani liderini oynamak, Reeves'in Constantine ve The Matrix gibi filmlerdeki ikonik rollerine bir yenisini ekleyebilir. Şu ana dek kapsamlı bir makyaj gerektiren bir “yaratık” rolü üstlendiğini hiç görmediğimiz oyuncu şayet Marvel Evreni'ne katılırsa bu rol onun için kolaylıkla düşünülebilir.

Nova şu anda Marvel Stüdyoları için Keanu Reeves'i bünyesine katmak kadar büyük bir öncelik taşıyor. Keanu, Nova'nın en büyük komutanlarından biri olan Richard Ryder rolüne cuk oturur diyebiliriz.

Özellikle de hikaye Thanos'un Güç Taşı'nı elde ederken Xandar'daki Nova merkezini imha etmesinin sonrasını ele alırsa... Keanu, Nova Corps'un düşmesinden sonra kırılan ve hayal kırıklığına uğrayan yaşlı Richard Ryder portresi ile role çarpıcı bir şekilde ağırlık kazandıracaktır. 

Ayrıca Keanu'nun melez yanı, Richard Ryder / Sam Alexander kökenlerini birbirine bağlamayı düşünebilecek olan Marvel için Latin kökenli genç Nova Sam Alexander'a babalık yapmaya da uygun kılabilir.

Sonunda Fantastik Dörtlü, Disney-Fox anlaşması sayesinde MCU'da yeni bir başlangıç yapacak ve bu filmde Keanu Reeves'e bir rol vermek, Fox'un başarısız olan Fantastik Dörtlü girişimlerinin gölgesinden kaçmak için harika bir yol olurdu. 

Reed Richards, modern F4 öykülerinde önceki karakter çizimlerinin aksine sakallı ve havalı resmediliyor. Bu karakter tipi de Keanu için biçilmiş kaftan!

Hepsinden iyisi, modern Marvel Comics'te Reed'e "The Maker" adının verildiği ve karakterin çok daha soğuk, hesaplayıcı ve kötü bir versiyonunu içeren alternatif bir evren bulunuyor. Keanu'yu Reed'in bu iki zıt versiyonunu canlandırırken görmek gerçek bir zevk olacaktır.

Hayranlar Moon Knight'ın yıllardır MCU'da sahneye çıkmasını bekliyor. Keanu Reeves'in bugün Hollywood'da çalışan en büyük dövüş sanatları aksiyon yıldızlarından biri olduğu düşünülürse beklenen karakterin artık MCU'ya katılması için harika bir fırsat olabilir.

Reeves'in Marc Marvel'in modern versiyonunu canlandırmak konusunda işine yarayabilecek olan sıradışı karizması ve hem alter ego "Moon Knight"ı hem de "Mr. Knight" personasını başarıyla canlandırabilecek yeteneği sayesinde gişe rekorları kıran bir film ortaya çıkabilir.

Peki ya siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Reeves kimi canlandırmalı?

Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Yorumlar
Misafir
Moon knight güzel olur veya fantastik 4 lüde profesör olanda olabilir
Cevapla
Ata
Aslinda yaşlı peter parkeri canlandirsa harika olur..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.