Netflix ile Türk dizi ve filmleri dünya sahnesine çıkıyor

Netflix Türk dizi ve filmlerine özel Made In Turkey kategorisini hayata geçiriyor. İşte konu hakkındaki detaylar.

Netflix ile Türk dizi ve filmleri dünya sahnesine çıkıyor

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hayli geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan Netflix, Türk dizi ve sinema sektörü açısından önemli bir adım daha atmaya hazırlanıyor.

Bilindiği üzere Netflix kütüphanesinde onlarca yerli dizi ve film bulunuyor. Yabancı ülkelerin de bu dizi ve filmlere gösterdiği ilgiyi görmezden gelmeyen Netflix, Türk yapımı içerikler için özel bir koleksiyon oluşturma kararı aldı.

Bu sayede diğer ülkelerde bulunan Netflix aboneleri netflix.com/MadeInTurkey adresinden tüm Türk dizi ve filmlerine kolayca ulaşabilecekler.

Netflix ile Türk dizi ve filmleri dünya sahnesine çıkıyor - Resim : 1

Netflix ile Türk dizi ve filmleri dünya sahnesine çıkıyor

Diğer yandan Netflix, yerli yapımları sıkça tercih eden Türkiye’deki üyelerine yönelik de adımlar attı. Servisin web arayüzündeki navigasyon menüsüne eklenen ‘Türk dizileri’ ve ‘Türk filmleri’ seçenekleri sayesinde, Türkiye’deki 1.5 milyonu aşkın Netflix üyesi yerli yapımlara daha çabuk ulaşabilecek.

Netflix’i akıllı televizyonları üzerinden izleyen üyeler ise kategori seçenekleri arasına eklenen ‘Türk dizileri’ ve ‘Türk filmleri’ seçeneklerinden faydalanabilecek.

Netflix’in içerik kütüphanesinde dünya çapında ses getiren yabancı yapımların yanı sıra orijinal ve lisanslı çok sayıda Türkçe içerik yer alıyor.

Bunların arasında Hakan: Muhafız, Atiye ve Rise of Empires: Ottoman gibi Netflix orijinal yapımlarına ek olarak Organize İşler: Sazan Sarmalı, Ezel, Leyla ile Mecnun, Ayla, Diriliş: Ertuğrul, Arif v 216, Masum gibi sayısız lisanslı yapım bulunuyor. Türkiye’de üretilen yapımlar, dünyanın dört bir yanındaki Netflix üyeleri tarafından farklı dillerdeki altyazı ve dublaj seçenekleriyle izlenebiliyor.