Sinema

Örümcek Adam Marvel evreninden ayrılıyor!

Son birkaç bölümü Sony ve Disney ortaklığı ile çekilen Örümcek Adam filminde ortaklar arasında anlaşmazlık çıktı.


Süper kahramanlar evreninin en önemli karakterlerinden biri olan ve hakları Sony'nin elinde bulunan Spider Man'in geleceği tehlikede. Marvel evreninin önemli süper kahramanlarından biri olan ve son birkaç filmi Sony ile Disney ortaklığı ile çekilen Örümcek Adam'ın yeni filmlerinin çekimlerinde sıkıntı çıktı. Gelir modelleri konusunda anlaşamayan ortaklar, filmin geleceğini tehlikeye soktu.

Örümcek Adam Marvel evreninden ayrılıyor!

Anlaşmazlık, Disney'in gelecekteki Örümcek Adam filmlerinde, ileride 50/50 ortaklıkla sonuçlanabilecek olan ortak finansman hissesi almak istemesinden kaynaklandı.

Sony, Marvel Studios'un brüt kazancın yüzde 5'ine yakın bir oranı aldığı anlaşma şartlarını devam ettirmeyi teklif etti ancak Disney bu teklifi de reddetti.

Sony Pictures’ın çalışmalarını yürüttüğü, sıradaki iki Örümcek Adam filminde, önde gelen yaratıcı yapımcı olarak Kevin Feige yer almayacak. Yönetmen Jon Watts ve yıldız Tom Holland gelecek filmler için kadroda kalmaya devam edecekler. Ancak aylardır süren anlaşmazlığın bu talihsiz sonucu değişmediği sürece Marvel Studios Örümcek Adam filmlerinden elini çekmiş olacak.

Şimdilik anlaşma olmadığı için Örümcek Adam'ın Marvel evreninden ayrılacağına kesin gözle bakılıyor. Ancak son dakika bir gelişme olabilir ve anlaşma tekrar sağlanırsa Örümcek Adam'ın tekrar bu süper kahraman evrenine geri dönmesi de mümkün olabilir. 

Yorumlar
Sayokan007
Hiçbir örümcek adam Tobey Maguire gibi olmayacak. Spider-Man'in hası Tobey Maguire'dır.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.