Sinema
Pacific Rim: Uprising beklentileri karşıladı mı?

Pacific Rim: Uprising tartışma konusu oldu!

2018 yılında gösterime giren filmler arasında en büyük bütçeye sahip olan yapımlardan biri olan Pacific Rim: Uprising, sinema dünyasında tartışma konusu oldu.


2013 yılında gösterime giren ve Charlie Hunnam, Idris Elba, Rinko Kikuchi, Charlie Day, Burn Gorman, Robert Kazinsky, Max Martini ve Ron Perlman gibi usta isimleri kadrosunda barındıran Pacific Rim, 110 milyon dolarlık yapım bütçesine rağmen 400 milyon doların üstünde gişe hasılatı elde etmişti.

Filmin yönetmenliğini Guillermo del Toro üstlenmişti. Filmde insan yapımı dev robotlar Jaegers ve denizin dibinde yer alan Kaiju'lar arasında mücadele konu alınıyordu.

Pacific Rim: Uprising'de ise bazı değişikler oldu. Filmin baş rolünde  John Boyega bulunuyor. Scott Eastwood, Cailee Spaeny, Jing Tian ve Adria Arjona ona eşlik ederken, ilk filmden  Rinko Kikuchi, Charlie Day ve Burn Gorman ikinci yapımda geri dönüyor. Garip olan şeyse Yıldız Savaşları'nda tanıdığımız John Boyega'nın aynı zamanda yapımcılık görevini üstlenmesi. John Boyega için genç ve tecrübesiz bir oyuncu sıfatı kullanabiliriz. Hangi vasıflara dayanarak, filmde yapımcılık rolünü üstlendiği anlaşılmaz.

Bir diğer garipliğe gelelim Guillermo del Toro da nedense yönetmenlik koltuğunda oturmuyor ve yapımcılık görevini üstleniyor. İddialara göre yapımcı stüdyo ve Del Toro ile John Boyega konusunda tartışmalar yaşanmış.

Uprising, 180 milyon dolarlık yapım bütçesine sahip. İlk filmin bütçesi ise 110 milyon dolar ile ciddi başarı elde etti. İlk filme oranla zayıf olduğu düşündüğümüz yapımın bütçesinin bu kadar artması da tartışma konusu. Film, hikayeyi boşverip aşırı görsel efekte boğulmuş gibi. Pacific Rim: Uprising, ilk iki hafta itibariyle 236 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Ne var ki yapımın, geliştiricilere kar elde ettirebilmesi için en az 500 milyon dolar gelir elde etmesi bekleniyor. Bu sınırın aşılması da çok zor gözüküyor. Çünkü gişe hasılatı haftalar geçtikçe düşüşe geçme meyillidir.  

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.