Pek çok filmin çekimi durduruldu! Vizyon tarihleri ertelendi!

Koronavirüs salgını nedeniyle çekimi devam eden pek çok filme ara verildi. Ayrıca yakında vizyona girmesi beklenen yapımlar da başka bahara kaldı.

Pek çok filmin çekimi durduruldu! Vizyon tarihleri ertelendi!

Koronavirüs salgını tüm dünyayı etkisi altına almaya devam ediyor. Çin’de patlak veren salgın sadece 3.5 ay içerisinde dünyanın büyük bir bölümünde hayatın durmasına neden oldu. Ne yazık ki hayatın durma noktasına geldiği ülkeler arasında Türkiye de yer alıyor. Yine de Avrupa ve Amerika’daki durumla kıyaslayınca Türkiye’nin çok daha iyi bir noktada olduğunu söyleyebiliriz.

Pek çok filmin çekimi durduruldu! Vizyon tarihleri ertelendi!

Salgının en çok etkilediği sektörlerden birisi de sinema oldu. Salonların tamamen boşaldığı şu günlerde pek çok filmin çekimlerine ara verilirken, yakın dönemde vizyona girmesi planlanan yapımlar da ileri bir tarihe ertelendi.

Kısa süre önce vizyona giren ve salgın nedeniyle boş salonlara gösterilen yapımlar ise soluğu dijital platformlarda aldı.

Son verilen bilgilere göre Black Widow ve Wonder Woman 1984 filmlerinin vizyon tarihi ertelendi. İki yapımın da vizyon tarihi şimdilik belirsiz.

Öte yandan The Batman ve Fantastik Canavarlar 3’ün yapım süreci de durduruldu. Bu filmlerin yapım sürecinin tekrardan ne zaman start alacağı şimdilik netleşmiş değil.

Görünen o ki bu salgın yüzünden 2020’nin geri kalanında yeni bir filmin vizyona girmeme ihtimali de bulunuyor. Elbette yine de bekleyip göreceğiz.