Sinema

Transformers serisinden, sevenlerini şok edecek haber geldi!

2019 yılında gösterime girmesi beklenen Transformers 6 hakkında hoş olmayan haberler geldi.


Çocukluğumun efsanevi çizgi film ve çizgi romanlarından biri olan Transformers, ilk kez 2007 yılında beyaz perde ile buluştu. Olumlu eleştiriler alan ve 3 Oscar adaylığına layık görülen film serinin açık ara en iyisiydi. 

Ne var ki, serinin devamında hayal kırıklığı üzerine hayal kırıklığı yaşandı. Bayağı espriler, anlamsız kilişeler ve Autobot-Deception savaşlarından ziyade insanların garip sorunlarını öne süren senaryolar can sıkmaya başladı. Dördüncü film Age of Extinction sinema eleştirmenlerden 15/100, beşinci film Last Knight 14/100 seviyesinde puanlar elde edebildi.

Açıkca söylemek gerekirse beşinci film, gişe açısından da rezalet denilenecek değerlerle buluştu. 300 milyon dolarlık Last Knight, sadece 605 milyon dolar gişe hasılatı elde edebildi ve zararın kıyısından döndü.

Transformers serisi hayranları için bir çok iyi, bir kötü haberimiz var: 2019'da gösterime girecek Transformers 6, stüdyo tarafından iptal edildi. İyi haber ise Transformers efsanesinin Michael Bay'in ellerinden sökülüp alınması.  Michael Bay, artık ne yönetmen, ne de yapımcı statüsünde olacak. Orijinal Transformers evrenini bambaşka noktalara sürükleyen be aşırı milliyetçilik duygularıyla garip işlere imza atan Bay'in uzakta kalması son derece hayırlı bir gelişme.

Yapımcı stüdyodan alınan bilgilere göre bir "reboot" yani hikayenin yeniden başlatılması olası. Yeni filmin 2021 yılında gösterime girmesi bekleniyor. Paramount yönetim kanadından elde edilen fısıltılar bunu yüzde yüze yakın bir oranda doğruluyor.  

Bumblebee'nin başını çekeceği film ise beklendiği üzere 2018 yılının sonunda gösterime girecek. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.