Sosyal Medya

ABD Başkanı Trump’ın 100 günlük Twitter karnesi!

ABD Başkanı Trump’ın 100 günlük Twitter karnesi çıkarıldı. Bakalım Trump en çok hangi kelimeleri kullanmış?


ABD’nin başkanlık koltuğuna 8 Kasım 2016 seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti’nin adayı Donald Trump oturdu. Önümüzdeki 4 yıl boyunca ülkesini yönetecek olan Donald Trump, sadece siyasetteki açıklamaları ve kararları değil sosyal medyadaki paylaşımlarıyla da adından sıkça söz ettiren bir politikacı kimliği çiziyor.

@realDonaldTrump kullanıcı adıyla 28.4 milyon takipçiye sahip olan ABD Başkanı’nın Twitter’daki ilk 100 günlük “karnesi” çıkarıldı. Twitter tarafından yayınlanan verilere göre, Trump’ın en çok tweet attığı kelimeler “Great” (büyük), “America”, “News/Media” (haberler/medya) oldu. En çok atıfta bulunduğu kullanıcı adlarında da ilk sırayı @WhiteHouse alırken 2. ve 3. sırada medya kuruluşları @nytimes@foxandfriends ile @FoxNews yer aldı. 

İşte ABD Başkanı Donald Trump’ın kullandığı @realDonaldTrump hesabının Twitter’daki 100 günlük kullanıcı profili ve verileri: 

Atılan Tweet sayısı (RT dâhil)

486 

En Çok Tweet Atılan Kelimeler:

1. Great (büyük)

2. America/American

3. News/Media (haberler/medya) 

4. Jobs (iş)

5. Today (bugün)

6. Fake News (yalan haber)

7. Thank (teşekkür)

8. People (halk)

9. Big (büyük)

10. Country (ülke)

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.