Sosyal Medya

App Store ödülleri yeni bir sosyal medya devi yaratabilir!

Her yıl düzenli olarak dağıtılan App Store Ödülleri bu seneki sahiplerine de ulaştı. En önemli ödül olan “Yılın iPhone Uygulaması” ödülü ise oldukça dikkat çekici bir isme gitti.

App Store ödülleri yeni bir sosyal medya devi yaratabilir!

Apple tarafından her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen ve App Store Ödülleri ismi verilen etkinlik bu seneyi de pas geçmedi. Tim Cook’un düşünlerinin paylaşılmasıyla başlayan etkinlik kapsamında, iPhone, iPad ve Mac için yılın en iyi uygulamaları farklı kategorilerde sahiplerini buldu. Ancak her yıl olduğu gibi bu yılda da gözler “Yılın iPhone Uygulaması” ödülündeydi.

Apple tarafından yapılan açıklamaya göre bu ödül yeni yeni popüler hale gelmeye başlayan BeReal uygulamasına gitti. Bilindiği üzere farklı tarzda bir sosyal medya uygulaması olarak dikkat çeken BeReal, bu ödül sonrası kullanıcı sayısını da önemli ölçüde arttırdı. Günümüzün sosyal medya anlayışına bir başkaldırı olarak ortaya çıkan BeReal’in en önemli özelliği aslında isminden de anlaşılacağı üzere doğallığa önem vermesi.

App Store ödülleri yeni bir sosyal medya devi yaratabilir!

Bu sosyal medya platformunu kullananların hiçbiri, herhangi bir filtre kullanamıyor. Üstelik canınızın istediği her saat paylaşım yapmanız da mümkün değil. BeReal, size paylaşım zamanlarınızda bir bildirim gönderiyor ve eğer yetişebilirseniz 2 dakika içerisinde gönderinizi paylaşabiliyorsunuz. Bunun için önce arka kamera devreye giriyor sonra ise selfie çekmeniz isteniyor. Bu sayede kullanıcılar gerçek zamanlı olarak ve gerçek profilleriyle filtresiz halde paylaşım yapıyor. Kim bilir belki şu an birkaç cümleyle tanımladığımız bu uygulama, gelecekte sektörün en büyük isimlerinden biri haline gelebilir.

Yorumlar
nur
Şarkı söylemeyi bilmeyenler şiir okumayı beceremiyenler rap diye birşeyler uydurmuşlar hayali tıklamalarla 350 ve 400 milyon üzeri olmuşlar inşallah onlar sosyal medya devi olmaz app store onları paspas bile yapmaz
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.