Sosyal Medya

Ücretli mavi tik ne zaman gelecek? İşte bu sorunun yanıtı

Platformer'a göre, Twitter'ın yenilenen Blue aboneliği, Apple'ın %30’luk App Store satın alma kesintilerinden kaçınmak için yeniden kullanıma sunulduğunda iOS'ta uygulama içi satın alma olarak mevcut olmayabilir.

Ücretli mavi tik ne zaman gelecek? İşte bu sorunun yanıtı

Yeni Blue, bu ayın başlarında kısa bir süre için kullanıma sunulduğunda, onu yalnızca Twitter'ın iOS uygulaması aracılığıyla satın alabiliyordunuz. Ancak Elon Musk, Apple ile ilgili memnuniyetsizliğini tweetlerle alenen ilan ederken, görünüşe göre Apple'ın ücretlerinden de kaçmak istiyor.

Musk, insanların bir mavi doğrulama onay işareti satın almalarına izin veren yeni Blue'nun, bir taklitçi krizinin patlak vermesiyle durdurulmasının ardından salı günü yeniden başlatılacağını söylemişti. Ancak Platformer, bu lansmanın yine ertelendiğini söylüyor. Platformer, Twitter çalışanlarından edindiği bilgiye dayandırarak, Blue'da 7,99 dolardan 8 dolara bir sentlik bir artış ve telefon numarası doğrulaması gerektirmesi de dahil olmak üzere başka değişiklikler olacağını ileri sürüyor.

Ücretli mavi tik ne zaman gelecek? İşte bu sorunun yanıtı

Bu ay boyunca Musk, Apple'ı hedef alan tweet'lerinin hem sayısını hem de dozajını artırdı. 18 Kasım'da, App Store'un kesintisini “%30 gizli internet vergisi" olarak nitelendirerek eleştirdi. Ve Pazartesi günü, Twitter'ın en büyük reklamcılarından biri olduğu söylenen Apple'ın sosyal ağdaki reklamları "çoğunlukla" durdurduğunu ve “Apple’ın Twitter'ı App Store'dan çıkarmakla tehdit ettiğini, ancak nedenini söylemediğini" iddia etti.

Apple, Musk'ın tweet'lerini kamuya açık bir şekilde kabul etmedi, ancak pek çokları, içerik denetiminden sorumlu ekiplerin sayısını azaltan toplu işten çıkarmalar gibi eylemler veya ve eski Başkan Donald Trump’ınki gibi askıya alınan hesapların geri getirilmesi gibi kararlar sebebiyle Twitter'ın App Store politikalarıyla çelişebileceğini düşünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.