Sosyal Medya

Facebook'a bir darbe daha: Silin gitsin!

Veri skandalından sonra tüm dünya çapında ciddi kayıplara sahne olan Facebok'a tepki yağmaya devam ediyor. Teknoloji devi Apple'ın kurucularından Steve Wozniak da Delete Facebook yani Facebook'u silin kampanyasına destek verdiğini duyurdu.

Apple'ın kurucusu: Facebook'u silin!

Veri ihlali iddiaları sonucu sosyal medyada başlatılan 'Delete Facebook' (Facebook'u silin) kampanyasına teknoloji dünyasının yakından tanıdığı bir isim daha dahil oldu.

Apple’ın kurucularından olan Steve Wozniak'dan veri skandalı ile gündemden düşmeyen Facebook ile ilgili çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Wozniak, milyonlarca kullanıcısının verilerini paylaşan Facebook'ta artık bulunmayacağını açıkladı ve Facebok hesabını kapattığı bilgisini kamuoyu ile paylaştı.

Yaşanan bu skandalın ardından sosyal medyada 'Facebook'u silin' (Delete Facebook') kampanyası start almıştı, Wozniak bu kararı ile kampanyaya destek veren ünlü ismler arasındaki yerini aldı.

Elon Musk sonrası

Twitter'daki takipçilerinin yoğun isteği üzerine 46 yaşındaki milyarder girişimci Elon MUsk, 2 buçuk milyondan fazla takipçisi bulunan Tesla ve SpaceX’in resmi Facebook hesaplarını silmişti.

Yorumlar
Sefser
Sadece facebook degil Google uygulamalarını da silin block koyun..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.