Sosyal Medya

Instagram'daki bağlantılarınızı Messenger'a aktarın!

Aralık ayında test edilmeye başlanan Instagram’daki bağlantılarınızı Messenger’a ekleme özelliği Türkiye’ye açıldı.


Aralık ayında test edilmeye başlanan Instagram’daki bağlantılarınızı Messenger’a ekleme özelliği Türkiye’ye açıldı. Kişiler sekmesi altında yer alan yeni “Instagram’a Bağlan” seçeneği üzerinden artık Instagram bağlantılarınızı Messenger’a aktarmanız mümkün olacak.

Kişiler kısmında beliren bir bildirim ile dikkatinizi çeken Messenger, aynı bildirimi Instagram’a Bağlan seçeneğinin yanında da gösteriyor. Bu seçeneğe bastığınızda ise Instagram profilinizin ön izlemesini görüyorsunuz.

Sonraki adımda da Messenger’a Instagram profilinizi eklemenizin yanı sıra Instagram’daki bağlantılarınızı da Messenger’a aktarmış oluyorsunuz. Facebook’un bu alanda üç farklı uygulamayı tek bir çatı altına topladığını söyleyebiliriz. En son olarak 'Instagram Direct‘ adı altında ayrı bir pilot uygulama yayınlandı.

Facebook bu özellik ile birlikte WhatsApp ve Instagram’ı daha geriden takip eden Messenger’ın kullanım oranını arttırmaya kararlı gibi gözüküyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.