Sosyal Medya

Barack Obama, Twitter beğeni rekorunu kırdı!

Amerika'nın eski başkanı Barack Obama, Twitter'ın beğeni rekorunu kırdı. İşte Obama'nın beğeni rekoru kıran o paylaşımı!


ABD'nin eski başkanı Barack Obama, geçtiğimiz günlerde paylaştığı bir Tweet ile Twitter beğeni rekorunu kırmayı başardı. 13 Ağustos tarihinde @BarackObama hesabından atılan Tweet, 3 milyon beğeni almayı başardı. Peki, Obama'nın bu Tweet'i neden bu kadar paylaşıldı ve beğenildi?

Barack Obama'nın tweet'inde; Obama, bir pencerenin karşısında durup, pencereden ona gülümseyen tenleri farklı ancak özünde "insan" olan çocuklara bakıyor.

Bu tweet'in altına ise 140 karakter sınırından dolayı 3 parça halinde bir açıklama yer alıyor.

Bu açıklamada; Hiç kimse doğuştan bir insanın ten rengi, geçmişi ya da dini yüzünden ondan nefret etmez. İnsanların böyle davranması için nefreti öğrenmesi gerekiyor. Eğer bu insanlara nefret öğretilebiliyorsa sevgi de öğretilebilir. Sevgi, insan kalbine daha doğal geldiği için nefretten çok daha kolay öğretilir” ifadeleri yer aldı.

Irkçılığa karşı en büyük mücadeleyi veren Barack Obama, bu hareketi ile tüm basında övgüleri almayı başardı.

1502877288_twitter-obama.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.