Sosyal Medya

Bu da oldu! Facebook’a dua et butonu geldi!

Dünyanın en çok kullanıcıya sahip sosyal medya platformu Facebook, kendini geliştirmeye ve kullanıcı kitlesini arttırmaya yönelik hamleler yapmaya devam ediyor.

Bu da oldu! Facebook’a dua et butonu geldi!

Facebook, hiç şüphesiz dünyanın en büyük sosyal platformlarından biri. Her ne kadar ilk çıktığı günlerden ve en parlak dönemini yaşadığı zamanlardan bu yana kullanıcı kitlesi ve yaş ortalaması radikal sayılabilecek düzeyde değişikliklere uğramış olsa da, artık kendisi bir sosyal medya sitesinden çok daha fazlası.

İnsanların günlük yaşamlarına ve alışkanlıklarına açık ya da gizliden yön verebilecek kadar güçlü bir yapı haline gelen Facebook, sıradan bir sosyal medya sitesi olmaktan çıkıp, büyük bir teknoloji devine dönüşeli çok oldu. Şirket bu dönüşümünü ise hiç kuşkusuz kendisini sürekli yenileyip geliştirmesine borçlu, tıpkı son olayda olduğu gibi.

Bu da Oldu! Facebook’a dua et butonu geldi!

Facebook’a eklenen yeni Dua Et butonu, şirketin kullanıcılarının taleplerini nasıl anladığının bir göstergesi. Bundan sonra iş görüşmeleri öncesinde, bir hastalığınız için iyi dileklere ihtiyaç duyduğunuz da ya da bir temenninizin gerçek olmasını istediğiniz zaman, arkadaşlarınızdan dua isteyebileceksiniz. Sizin bu isteğinize karşılık vermek isteyen arkadaşlarınız ise Dua Et butonunu kullanarak size güzel dileklerini göndermiş olacak.

Henüz sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanıma sunulan bu özellik, şu an için gayet iyi geri bildirimler alıyor. İlk etapta sadece Facebook gruplarında kullanılabilecek olan bu özelliğin, dini liderler tarafından da kullanılacağı ve bu kapsamda çok olumlu karşılandığı belirtiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.