Sosyal Medya

Bu da oldu! TikTok yüzünden gözünü kaybetti!

TikTok üzerinden izlediği videodan etkilenen küçük çocuk aynısını evde denemeye kalkınca gözünden oldu. 5 yaşındaki çocuğun annesi ise isyan etti.


TikTok uygulaması, son zamanlarda hem ülkemizde hem de dünyada tartışma konusu olmaya devam ediyor. Söz konusu uygulama bu kez de küçük bir çocuğun gözünü kaybetmesine sebebiyet vermesi ile gündemde. Dolayısıyla bu durum, sosyal medya düzenlemesinin arefesinde olduğumuz şu süreçte TİkTok için hiç de iyi olmadı denebilir. Ankara'da 5 yaşındaki bir çocuğun buradan izlediği bir videoyu denemesi sonucu gözünü kaybetmesi, belki de bardağı taşıran son damla olacak.

 Bu da oldu! TikTok yüzünden gözünü kaybetti!

TikTok günümüzde pek çok genç ve çocuk tarafından ilgi ile takip ediliyor. Burada ortaya çıkan akımları evde denemek isteyenler ise bazen sağlığından dahi olabiliyor. Bunun bir örneği de Ankara'da yaşandı. TikTok uygulamasında gördüğü bıçak ile soda kapağını açma akımından etkilenen küçük bir çocuk sodayı kaşık ile açmayı çalıştı. Şişenin bir anda patlaması ile seken cam parçaları çocuğun gözüne isabet etti ve maalesef ki 5 yaşındaki Çınar gözünden oldu.

Ankara'da yaşanan bu olay aslında TikTok akımlarının da ne kadar tehlikeli olabileceğini gözler önüne seriyor. Bahsi geçen uygulamanın daha önce benzeri pek çok habere de konu olması, kapatılması konusundaki tartışmaları da beraberinde getiriyor. Küçük çocukların buradan çıkacak tehlikeli videolara ilgi göstermesi ve akımları denemesi, bu ve benzeri vakaların artarak devam etmesi ihtimalini de güçlendiriyor. Sizce de uygulama ülkemizde ve dünyada yasaklanmalı mı? Yorumlarınızı bizler ile paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Adımı vermem
Bizim suçümüz yok kız denemeseymiş o malmı
Cevapla
ADIMI VERMEM
Ya sorumsus olan anne bence küçücük çocuğa o telefon varilirmi be tamam onu geçtim bari annesi desin evladım o neymiş bakayım desin değilmi?
Cevapla
Ahmet arslan
Kaptilmali ahlâkî disi paylasimlar
Cevapla
OKAMAN DONDUR
Tik tok yurtdışında insanların vlog paylaştığı güzel bir uygulama. Ama Türkiyede.....
Cevapla
Osman
Kesinlikle kaldırılmalıdır gereksiz bir uygulama zaten
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.