Sosyal Medya

Cami pozu ile ortalığı karıştırmıştı! Eda Taşpınar hakkında soruşturma!

Eda Taşpınar hakkında, camide çektiği fotoğraf nedeniyle soruşturma başlatıldı. Sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafı büyük tepki çekmişti.

Cami pozu ile ortalığı karıştırmıştı! Eda Taşpınar hakkında soruşturma!

Sosyal medya hesabını aktif bir şekilde kullanan Eda Taşpınar, geçtiğimiz günde büyük tepki çeken bir paylaşımda bulunmuştu. Camide poz verip kamera karşısına geçen Eda Taşpınar, çektiği fotoğrafını "Mutlu yıllar sevgililerim" notuyla yayınlamıştı. 

Bu paylaşımı nedeniyle Eda Taşpınar, sosyal medyada büyük tepki çekmişti. Daha sonra ise İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Taşpınar hakkında, 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik' suçundan re'sen soruşturma başlattı.

Tepkilerin ardından paylaşımını kaldırmıştı

Tasarımcı Eda Taşpınar, İstanbul'da bulunan Sultanahmet Cezaevi Camii/Hayyatin-i Hassa Camii'nde çektiği ve sosyal medya hesabında yayınladığı fotoğraf ile tepki görmüştü. Fotoğrafını "Mutlu yıllar sevgililerim" notuyla yayınlamıştı.

Eda Taşpınar

Gelen tepkilerden sonra ise Taşpınar, sosyal medya hesabında paylaştığı fotoğrafı kaldırmıştı. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Eda Taşpınar'ın cami içerisinde çekilmiş paylaşımına ilişkin re'sen soruşturma başlattı.

Konu hakkında yapılan açıklamada, “İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından sosyal medya ve internet haber sitelerinde Eda Taşpınar'ın cami içerisinde çekilmiş fotoğraflarının paylaşımına ilişkin yapılan haberler nedeniyle TCK 216. madde kapsamında resen soruşturma başlatılmıştır.” denildi.

Bu paylaşımı nedeniyle büyük tepki çeken Eda Taşpınar, konu hakkında henüz bir açıklama yapmadı. 

Yorumlar
Hakan
Le küm diniküm veliyedin....
Cevapla
Hakan Tekdağ
Ahlaksız edepsiz.vallahi hakkı İDAM
Cevapla
Korhan
Bırakın artık şu inananların değerlerine hakaret etmeyi siz yolunuza biz yolumuza cehenneme kadar yolunuz var
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.