Telegram'ın yeni özelliğini görene kadar bekleyin! WhatsApp'a tövbe edeceksiniz!

Popüler sosyal medya ve iletişim servisi Telegram, yeni özelliklerini resmen duyurdu. İşte detaylar.

Telegram'ın yeni özelliğini görene kadar bekleyin! WhatsApp'a tövbe edeceksiniz!

WhatsApp artık sadece en çok kullanılan anlık iletişim servisi değil. Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru Mark Zuckerberg tarafından yapılan açıklamaya göre aylık aktif kullanıcı sayısı 4 milyar kişiye yaklaşan WhatsApp bu sayede dünyanın en çok kullanıcıya sahip sosyal medya platformu unvanını da ele geçirdi.

Ancak şirketin en önemli rakibi olan Telegram ile olan amansız rekabetinin sona erdiğini söylemek de çok mümkün değil. Nitekim Telegram tarafından duyurulan yeni özelliklerin birçoğunu yakın zamanda WhatsApp için de görebileceğimizi söyleyebiliriz.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre artık Telegram kullanıcıları 2 farklı profil fotoğrafı seçebilecekler. Bu durumun sebebi ise tamamen gizlilik ayarlarıyla alakalı. Öyle ki artık kullanıcılar, profil fotoğraflarından birini herkesin görebileceği genel fotoğraf olarak diğerini ise yalnızca belirlenen kişiler tarafından görülebilecek özel fotoğraf olarak seçebilecekler.

Telegram'ın yeni özelliğini görene kadar bekleyin! WhatsApp'a tövbe edeceksiniz!

Telegram tarafından duyurulan bir diğer yeni özellik ise fotoğraf ve video paylaşımlarıyla alakalı. Bu yeni özelliğe göre Telegram kullanıcıları artık bir görsel paylaşımı yaparken, bu gönderiyi Gizli Medya olarak gönderebilecek. Gizli Medya olarak seçilen görsel, karşı tarafa buğulanmış şekilde gönderilecek. Bu sayede alıcı, aniden karşısına çıkarak başkalarının da görmesine sebep olabilecek gönderiler almaktansa, istediği zaman bu görsele tıklayarak normal halini görebilecek.

Son olarak grupları da unutmayan Telegram’ın grup kullanıcıları için de bir yenilik duyurduğunu belirtelim. Bu yeni özelliğe göre artık grup kullanıcı sayısı 100’den fazla olan gruplarda yöneticiler Üyeleri Gizle özelliğini devreye alarak grup kullanıcılarının birbirlerini görmelerini engelleyebilecekler.