Sosyal Medya

Çok yakında Facebook'a selfie ile girebileceğiz!

İnternetin hayatın her alanına girmesiyle birçok sitede farklı farklı şifrelere sahip hesaplarımız bulunuyor ve bu şifrelerin hatırlanması konusunda sorunlar çıkabiliyor.


Telefon üreticileri tarafından son dönemde sık sık gündeme gelen yüz doğrulama sistemiyle ilgili bir atak da en büyük sosyal medya platformu Facebook’dan geldi. Facebook'a yüz tanıma sistemli yeni bir kimlik doğrulama sistemi geliyor.

Bu yeni sistem henüz tam olarak bilinmiyor ancak ortaya çıkan bazı bilgilere göre yüzünüzün açıkça gözüktüğü bir fotoğrafla doğrulama sisteminin olacağı düşünülüyor. Bu fotoğrafı Facebook hesabınızla karşılaştırarak hesabın gerçek sahibi olup olmadığınızı onaylamanız isteniyor.

1512041465_rotasensin-selfie.jpg

Facebook bu doğrulamayı yaptıktan sonra gönderdiğiniz fotoğraf, Facebook sunucularından siliniyor. Facebook’un bir şirket sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, sitede açılan hesaplardan yapılacak ödemelere, gönderilecek arkadaşlık isteklerine kadar birçok noktada şüpheli durumları ortadan kaldırmayı amaçladıkları belirtiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.