Sosyal Medya

Dikkat! Emniyet sosyal medya paylaşımlarına inceleme başlattı!

Dün gece yaşanan olaylar sonrası Emniyet sosyal medyada provokatif paylaşım yapanlar hakkında soruşturma başlattı.

Dikkat! Emniyet sosyal medya paylaşımlarına inceleme başlattı!

Geçtiğimiz gece Türkiye acı bir haberle tek yürek oldu. Rejim güçlerinin hava saldırısı sonucu 33 askerimizin şehit olması tüm Türkiye’yi yasa boğdu. Acil olarak toplanan hükümet yetkilileri yaklaşık olarak 6 saat süren bir toplantı gerçekleştirdi.

Bu sürede boş durmayan içimizdeki çürük elmalar, sosyal medya üzerinden halkı galeyana getirme, asılsız haberler üretme gibi yollara başvurdular. Hatta bir ara şehit sayısının 100’leri aştığına dair uydurma başlıklar atılmaya başladı. Bundan daha vahim olanı ise bu ülkenin ekmeğini yiyip, bu ülkenin başına gelen felaketlere sevinenlerdi.

Neyse ki Emniyet, sosyal medya üzerinden halkı provake edici paylaşımlar yapanlar hakkında harekete geçti. Son olarak bazı haber kaynaklarında 90’ın üzerinde kişi hakkında inceleme başlatıldığına dair haberler mevcuttu.

Hassas bir dönemden geçtiğimiz şu günlerde, özellikle sosyal medya üzerinden yaptığımız paylaşımlara fazlasıyla dikkat etmemiz gerekiyor. Sonuçta hepimiz bu vatanın evlatlarıyız.

Daha geçtiğimiz gece 33 vatan evladını kaybettik. Böyle bir acının üzerine yapmamız gereken şey tek yumruk olabilmek.

Öte yandan şu aralar sosyal medyaya erişim de sıkıntı yaşandığını da sizlere bir kez daha hatırlatalım. Muhtemelen yapılan asılsız paylaşımlar üzerine sosyal medyaya bir sınırlama getirilmiş olabilir. Fakat yetkililerden henüz bu konu hakkında net bir açıklama gelmiş değil.

Yorumlar
Furkan Esen
Zaten Asıl derdimiz de bu Teknoloji devrindeyiz ve Her iey orada olup bitiyor. Denetim çok önemli. Kimin ne olduğunu Ajanmı itrail köpeğimi ne olduğunu bulunabilir. Ruslarla da ortak iş yapılmaz artık görün
Cevapla
BlacKKaiser
İnternetin anasını bellediler zaten hiç bir şeye bakamıyoruz ki. Böyle üzücü bir durumda bile birileri hala neyin peşinde.
Cevapla
Vatandaş
Cok iyi olur ,türkiye ve din düşmanlarına gerekeni yapmaları iyi olur
Cevapla
ümit
önce senin gibi hainler defolsun bu ülkeden o zaman zaten ülke düzelir,asıl hainliği senin gibiler yapıyor
Ali
Vatansever kardeşime katılıyorum. Adamın bir lafı ile insanlar ölüyor sonrada gelip burda bir insan tepki gösterdiğinde o adama ceza kesiyorlar. Bu ülkede yaşayan herkesin söz hakkı vardır
Vatansever
İste senin gibi kafalar sayesinde bir adım öteye geçemiyoruz. Biat edin.Sorgulamayın.Ama o ates senin evine düştüğünde yanında kimseyi arama.Bu toplumu bu hale nasıl geldi....Şuna emin ol : Biteceksiniz...
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.