Sosyal Medya

Sosyal medyadan hakaret etti hapis cezası aldı!

Ünlü sanatçı Feridun Düzağaç sosyal medyadan kendisine hakaret eden bir kişiyi savcılığa şikayet etti. İşte detaylar.

Sosyal medyadan hakaret etti hapis cezası aldı!

Günümüzde sosyal medya kullanımı hayli arttı. Elbette burada sosyal medya denilince akla sadece Facebook, Twitter, Instagram gibi isimlerin gelmemesi gerekiyor. Nitekim pek çok kişinin üye olup, paylaşımlarda bulunduğu her platform sosyal medya kanalı olarak görülebilir. Dolayısıyla şu aralar hayli popüler olan sözlük siteleri de sosyal medyanın bir parçası olarak değerlendirilebilir.

Aynı Facebook, Twitter ve Instagram’da yaptığımız paylaşımlar gibi, bu tarz sözlük sitelerinde yaptığımız paylaşımlar da başımızın derde girmesine neden olabiliyor.

Aynı geçtiğimiz günlerde ünlü sanatçı Feridun Düzağaç’ın yaşadığı olay gibi.

Sabah gazetesinden Dilek Yaman'ın haberine göre ünlü sanatçı Düzağaç, bir sözlük sitesi üzerinden kendisine “PKK sempatizanı” diyen 42 yaşındaki Turgay K.’yı savcılığa şikayet etti.

Sosyal medyadan hakaret etti hapis cezası aldı! - Resim : 1

Bu şikayet üzerine harekete geçen savcılık sözlük yazarının Yozgat’ta yaşadığını tespit etti. Harekete geçen ekipler Turgay K.’nın yerini buldu. Turgay K. savcılıkta alınan ifadesinde sanatçı ile uzlaşmaya gitmek istediğini belirtti. Fakat Feridun Düzağaç bu teklifi reddetti.

Açılan hakaret davası sonucunda Turgay K. 175 gün hapis cezasına çarptırıldı. Daha sonra bu ceza adli para cezasına çevrildi ve Turgay K.’nin 3500 TL’ ödemesine karar verildi.

Sosyal medyadan hakaret etti hapis cezası aldı!

Sonuç olarak artık dijital bir çağda yaşıyoruz. Dolayısıyla sanal ortamda sarf ettiğimiz sözlere de dikkat etmemiz gerekiyor. Büyüklerimizin de dediği gibi, söz uçar yazı kalır. Bu bağlamda çok dikkatli olmamız lazım.

Yorumlar
mahmut
hakaret değil iftira dır o
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.