Elon Musk çıldırmış olmalı: Rozet vermek için aylık 1.000 dolar isteyecek!

Twitter’ın mavi tik, sarı tik, gri tik bilmeceleri hala tam olarak netlik kazanmamışken, ortaya atılan son iddia “bu kadar da olmaz” dedirtti.

Elon Musk çıldırmış olmalı: Rozet vermek için aylık 1.000 dolar isteyecek!

Twitter, hala sosyal medya dünyasının en önemli isimlerinden biri. Hala dememizin sebebi ise, bu platformun Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra daha çok sansasyonel haberlerle gündeme gelmesi ve kendi ana konusundan bir hayli uzaklaşması.

Elon Musk öncesi dönemde genelde yeni özellikler, çarpıcı yenilikler ile gündeme gelen Mavi Kuş, şimdilerde ise işten çıkarmalar, bir türlü tamamlanamayan ücretli abonelikler, bir görünüp bir kaybolan mavi tikler ile adından bahsettiriyor. Ancak ortaya atılan son iddia, Elon Musk’ın tüm bu hareketlerinin arkasında yalnızca daha fazla para kazanma isteğinin yattığını açıkça gözler önüne seriyor.

Elon Musk çıldırmış olmalı: Rozet vermek için aylık 1.000 dolar isteyecek!

Bir sosyal medya fenomeni tarafından ortaya atılan ve henüz Elon Musk tarafından da yalanlanmayan habere göre, Twitter bundan sonra “altın rozet” ya da diğer bir ismiyle “sarı tik” almak isteyen işletmelerden aylık 1.000 dolar gibi son derece yüksek bir ücret talep edecek. Ayrıca bu işletmeye bağlı her yeni firma için de yine aylık ekstra 50 dolar daha ödeme yapılması gerekecek.

Sarı tik ya da diğer ismiyle altın rozet, işletmeler tarafından alınan ve o hesabın şirketlerin resmi hesabı olduğunu gösteren bir rozet türü. Elon Musk öncesi dönemde tıpkı diğer bütün mavi tikler gibi sadece yasal prosedürlerin tamamlanmasıyla birlikte alınan bu doğrulanmış hesap rozetinin artık aylık 1.000 dolar karşılığında verileceği iddiası, işletmelerin canını fazlasıyla sıkacaktır.