Elon Musk DOGE yerine bu kripto parayı seçti!

Dünyanın en zengin insanları listesinin en üst sıralarında bulunan Elon Musk, DogeCoin’den sonra şimdi de radarına bir kripto para borsasını almış olabilir.

Elon Musk DOGE yerine bu kripto parayı seçti!

Elon Musk, kripto paraların oldukça popüler olduğu 2021 yılının sonları ve 2022 yılının başlarında, attığı tweetler ve yaptığı paylaşımlar ile bu sektörde oldukça önemli gelişmelere sebebiyet vermişti. Özellikle tamamen şaka ve dalga geçme amacıyla hazırlanan DogeCoin’e mantıksız bir anlam yükleyen Elon Musk, çok defa bu kripto para birimine açıktan destek vermiş ve bu sayede de söz konusu para biriminin değerinin katlanmasına neden olmuştu.

Gerek kripto para dünyasının kötü bir dönemden geçmesi gerekse de ünlü girişimcinin şu sıralar Twitter ile uğraşıyor olması gibi sebeplerden dolayı Elon Musk son zamanlarda kripto para dünyasına ilişkin çok fazla yorum yapmazken, dün ortaya çıkan bir gerçek sektörün yeniden alevlenmesine neden oldu.

Elon Musk DOGE yerine bu kripto parayı seçti!

Buna göre Elon Musk dün itibariyle OKX isimli kripto para borsasını takip etmeye başladı. Bu gerçekten çok şaşırtıcı bir hamle çünkü ünlü milyarder dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’ı bile takip etmiyor. Hatta kendisi hakkında çok sayıda güzelleme yapan Binance Başkanı CZ’de Elon Musk’ın takip listesinde yok. İşte bu konuda oldukça seçici davranan Twitter CEO’sunun bir anda OKX platformunu takip etmeye başlaması, yatırımcıların da bu platforma akın etmesini sağladı. Bakalım ünlü iş insanı bu hamlesine ilişkin herhangi bir açıklama yapacak mı?