Sosyal Medya

Elon Musk haklı çıktı! Twitter düğmeye bastı

Sosyal medya devi Twitter, eleştiri yağmuruna tutulan güvenlik politikası için birtakım önemli adımlar atıyor.

Elon Musk haklı çıktı! Twitter düğmeye bastı

Sosyal medya devi Twitter, şirketin güvenlik politikası için düğmeye bastı. Tesla CEO'su Elon Musk, Twitter’ın bot hesapları engellemediğini iddia ederek satın almaktan vazgeçtiğini açıkladı. Bununla birlikte Twitter’ın eski güvenlik başkanı Peiter Zatko, şirketin güvenlik politikasının zararlı içerikleri engelleyemediğini belirtti.

Çalışmalar başladı

Twitter, zararlı içerikleri ve sahte hesapları inceleme adını verdiği iki farklı kontrol mekanizmasına sahip. Şirket, iki farklı ekibi birleştirerek HPS olarak adlandıracak.

Hazırlanan ekibin haziran ayında şirkete katılan, daha önce Amazon ve Google gibi firmalarda çalışmış Ella Irwin tarafından yönetileceği belirtiliyor. Reuters, Irwin’in HPS projelerine öncelik verdiğini bildiren bir e-posta gönderdiğini açıkladı.

Çalışma arkadaşlarına duyuru yapan Irwin, “Belirli sorunlara odaklanacak, tek bir ekip olarak birlikte çalışacak çalışma arkadaşlarına ihtiyacımız var.” ifadelerine yer verdi. Konu hakkında açıklama yapan Twitter sözcüsü, görev değişikliğinin şirketin önceliklerine ve hedeflerine hizmet ettiğini açıkladı.

Yakın zamanda zararlı ve yanıltıcı içerikleri inceleyen Twitter ekibinden azımsanamayacak kadar çok personelin ayrıldığı sızdırıldı. Analistler, iki birimin birleştirilmesinin şirket için önemli bir adım olduğunu belirtiyor.

Yorumlar
Bahadir
Twitter de, bot hesap açılmasına neden olan bir program Twitter önce bu sorunu çözsün. Neden ve nasıl bot hesap acilabiliyor.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.