Elon Musk için Twitter bitti, şimdi sırada Tesla var!

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Elon Musk, Twitter çalışanlarının yaklaşık yarısının işine son vermişti. Şimdi benzer bir sürecin Tesla’da yaşanacağı konuşuluyor.

Elon Musk için Twitter bitti, şimdi sırada Tesla var!

Dünya zor bir dönemden geçiyor. 2019 yılının sonlarına doğru hayatımıza giren pandemi ile birlikte gelecek kötü günlerin ilk meşalesi yakılmış ve bu süreç 2020 ile 2021 yıllarında iyice ağırlaşmıştı. 2022 yılının başlarına doğru pandemi etkisini kaybetmeye başlasa da bu defa Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş patlak verdi.

Bir taraftan pandeminin getirdiği ağır ekonomik koşulları düzeltmeye diğer taraftan ise Rusya ve Ukrayna arasındaki gerginliği azaltmaya çalışan dünya ülkeleri, bu süreçten fazlasıyla olumsuz etkilenmeye devam ediyor. Tabi bu durum dünyanın en büyük şirketlerini bile derinden etkiliyor ki bu şirketlerden biri de Tesla.

Elon Musk için Twitter bitti, şimdi sırada Tesla var!

Çok değil daha 2022’nin ikinci yarısı itibariyle yeni bir işe alım furyası başlatan Amerikalı otomotiv devi, 2023 yılının ilk çeyreğinde tüm işe alımlarını durdurmaya karar verdi. Üstelik Elon Musk tarafından Tesla yöneticilerine gönderildiği iddia edilen mailde yer alan bilgi notuna göre, aynı dönemde yaşanacak büyük çaplı işten çıkarmalara da hazır olunması istenildi.

Tabi Elon Musk’ın Tesla’da çok miktarda çalışanın işine son verece olması akıllara Twitter’da yaşananları getirdi. Nitekim ünlü milyarder Twitter’ı satın aldıktan sonra ilk iş olarak şirketin üst düzey çalışanlarının işlerine son vermiş, sonrasında ise şirketin mevcut çalışanlarının yaklaşık yarısıyla yolları ayırmıştı.