Sosyal Medya

Elon Musk Twitter’da yerine geçecek kişiyi belirledi

Dünyanın en zengin insanı olmasının yanı sıra Twitter CEO’luğu gibi önemli bir konumu da elinde tutan Musk, artık bu pozisyondan çekilmenin hazırlıklarını yapıyor.

Elon Musk Twitter’da yerine geçecek kişiyi belirledi

Elon Musk'ın Twitter CEO pozisyonundan ayrılacağını duyurması, halefinin kim olacağı konusunda beklentileri artırdı. Teknoloji dahisi Musk, daha önce bu pozisyondan ayrılacağını ifade etmişti ancak bu duyuru ile beklentiler tam olarak yerine getirilmedi. Yeni CEO'nun kim olacağı henüz açıklanmadı ama Musk, bu görev için bir yönetici seçtiğini belirtti. Yürütme başkanı ve baş teknik sorumlu olarak görevlendirilecek olan Linda Yaccarino, NBCUniversal'dan bir reklam yöneticisi olarak Twitter'ın yeni lideri olmak için adı geçenler arasında.

The Wall Street Journal, reklam etkinliğini ölçmede yenilikçi yöntemler bulma konusunda güçlü bir savunucu olan Linda Yaccarino'nun, Twitter CEO rolünü üstlenmek için görüşmelerde olduğunu bildirdi. Geçmişte Musk'a hayranlığını belirten Yaccarino, reklam endüstrisi etkinliklerindeki ortak katılımlarıyla potansiyel bir işbirliği ihtimalini gündeme getirdi.

Elon Musk Twitter’da yerine geçecek kişiyi belirledi

Musk'ın Twitter'daki görev süresi oldukça dalgalı bir seyir izledi. 44 milyar dolarlık yatırımını korumak için radikal adımlar atarken, yönetici ekibinin tasfiyesi ve yönetim kurulunun dağıtılması gibi cesur eylemler gerçekleştirdi. Daha liberal içerik düzenleme politikaları, nefret söylemi ve yanıltıcı bilgi konusundaki endişeler nedeniyle bazı reklamverenlerin platformdan uzak durmasına yol açtı. Twitter, bu durumu deneme tabanlı gelir modellerini keşfederek dengelemeye çalıştı.

Musk, CEO pozisyonunu bıraksa bile, Twitter'ın teknolojik yönü üzerindeki etkisi sürecek. Yeni CEO seçim sürecine dahil olması, şirketin stratejik yöneliminin büyük ölçüde aynı kalacağına işaret ediyor. Bu, Twitter'ın Musk'ın görev süresi boyunca belirlediği mevcut durumu en azından kısa vadede sürdüreceği anlamına gelebilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.