Elon Musk Twitter'ın küresel içerik denetleme ekibini işten çıkardı

Twitter için artık bir rutin haline geldiği şekilde şirket iş gücünün bir kısmını daha azalttı. Cuma gecesi Twitter'ın Dublin ve Singapur ofislerinde "en az bir düzine" işçiyi işten çıkardığı bildirildi.

Elon Musk Twitter'ın küresel içerik denetleme ekibini işten çıkardı

Bloomberg'e göre, kayıplar arasında şirketin eski gelir politikası kıdemli direktörü Analuisa Dominguez de var., Twitter'ın platformun küresel temyiz süreci ve devlet medya programında yer alan bir avuç çalışana ek olarak, şirketin yanlış bilgilendirme politikasını yürütmekten sorumlu çalışanları da işten çıkardığı bildiriliyor.

Twitter'ın Güven ve Güvenlik başkanı Ella Irwin, şirketin yakın zamanda daha fazla çalışanı işten çıkardığını doğruladı. Irwin Bloomberg'e  yaptığı açıklamada "Örneğin ekipleri iki yerine tek bir lider altında birleştirmek daha mantıklıydı" dedi ve şirketin yetenek harcamasını haklı çıkarmak için yeterli "potansiyel" görmediği alanlarda Twitter'ın rolleri ortadan kaldırdığını ekledi.

Elon Musk Twitter'ın küresel içerik denetleme ekibini işten çıkardı

Ayrıca, Twitter'ın temyiz departmanındaki personel sayısını artırdığını ve bir gelir politikası başkanına sahip olmaya devam edeceğini söyledi.

21 Kasım'da, Twitter çalışanlarına "son derece sert" ültimatomunu verdikten kısa bir süre sonra, Elon Musk'ın, şirketin, herkesin katıldığı bir toplantıda daha fazla işçiyi işten çıkarmayacağını söylediği bildirilmişti. Twitter'ın bu son işten çıkarmalarının ölçeği, Musk'ın devralmasından kısa bir süre sonra gerçekleşenler kadar fazla olmasa da , şirket milyarderin taahhüdüne rağmen personeli işten çıkarmış oldu. Şirket, geçen ayın ortalarında altyapı bölümünün bir kısmını da işten çıkartmıştı.