Telefonunda müstehcen fotoğrafları olanlar dikkat! Banka hesaplarınız boşaltılabilir!

Eğer telefonunuzda ilginç fotoğraflarınız varsa çok dikkat etmeniz gerekiyor! Çünkü tehlike altındasınız! Bursa'da yaşayan Aykut Yakut isimli vatandaş, telefonuna gelen "Utanmıyor musun bu resmi çekmeye?" mesajı altındaki linke tıklayarak bankadaki 62 bin lirasından oldu.

Telefonunda müstehcen fotoğrafları olanlar dikkat! Banka hesaplarınız boşaltılabilir!

Gün geçmiyor ki dolandırıcılar yeni bir yöntemle daha karşımıza çıkması. Bu sefer ki yöntem ise direkt olarak sizin özelinize müdahale ediyor.

Dolandırıcılar insanları kandırmak için her gün yeni bir yöntemler geliştiriyor. Bursa'da yaşayan Aykut Yakut isimli vatandaş da bu dolandırıcıların kurbanı oldu. Yakut'un telefonuna gelen "Utanmıyor musun bu resmi çekmeye?" mesajının altında virüslü bir link yer alıyordu. 

Yakut, bu linke tıklayarak telefonuna virüs girmesine neden oldu. Daha sonra ise telefonu kapanmıştı. Bu virüslü mesajın rehberindeki kişilere gittiğini de fark eden Yakut, dolandırıldığını o an anladı. 

Derhal bankaya giden Aykut Yakut, hesabından 40 bin lira ve kredi kartından da 22 bin liranın çekildiğini gördü. Konu hakkında suç duyurusunda bulunan Yakut, yetkililerden yardım istedi.

Bir linke tıklayarak toplamda 62 bin lirasından olan Yakut, yaşadıklarını an ve an anlattı. 

Aykut Yakut 62 bin lira

"Toplamda 76 bin lira param vardı"

Dolandırıcıların mağduru olan Aykut Yakut, “Toplamda 76 bin lira param vardı. 27 bin lira da kredi kartımda vardı, 22 bin lirasını çekiyorlar. 40 bin lira da hesaptan çekiyorlar. Hesabımda kalan parayı hemen bankaya gidip çektim. Yoksa onu da alacaklardı”

Zor durumda olduğunu belirten Aykut Yakut, “Şimdi biz nasıl bankalara güvenelim. Artık güvenmiyorum. Savcılığa gidip suç duyurusunda bulundum. Çok zor durumdayım. İki çocuk babasıyım, evim kira. Devlet büyüklerimden yardım istiyorum” sözlerini ekledi. 

utanmıyor musun bu resmi çekmeye dolandırıcı

Toplamda 62 bin lirasını dolandırıcılara kaptıran Yakut, "Telefonuma virüs girdi ve kapandı. 22 bin lira kredi kartımdan çekilmiş, 40 bin lira hesabımdan havale edilmiş" şeklinde konuştu.