Elon Musk’dan Twitter’a çağrı: “Dava için bu kadar acele etmeyin”

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk ile Twitter arasındaki hukuki mücadelede, Musk’tan oldukça ilginç bir çağrı geldi.

Elon Musk’dan Twitter’a çağrı: “Dava için bu kadar acele etmeyin”

Elon Musk ile Twitter arasında yaşanan ve artık tam anlamıyla yılan hikayesine dönen satın alım süreci, yepyeni bir şekle büründü. Artık herkesin malumu olduğu üzere Elon Musk, önce Twitter’ın tamamını satın almak istemiş daha sonra ise bu platformda üye olan kullanıcıların %20’sine yakınının bot hesap olduğunu öne sürerek anlaşmadan vazgeçmişti.

Bu açıklamalara karşı sürekli aynı tezi savunan Twitter ise, platformdaki bot hesap sayısının %5’i geçmediğini ve Elon Musk’ın bu durumu ilk günden beri bildiğini söyledi. Taraflar kendi arasında anlaşamayınca da iş yargı sürecine taşındı.

Geçtiğimiz günlerde Twitter’dan gelen açıklamayla, Elon Musk’ın resmen dava edildiği duyurulmuştu. Bununla birlikte Elon Musk tarafından bugün yapılan bir açıklama ise, tüm çevrelerde şaşkınlık yarattı.

Dünyanın en zengin insanı, Twitter’ın çok aceleci davrandığını iddia ederek davanın 2023 yılına bırakılmasını talep etti. Tabi taraflar arasında yapılan sözleşmeye göre, iki taraf arasında yapılan sözleşmenin 24 Ekim’e kadar geçerli olduğunun belirtilmesi de Musk’ın bu talebini daha anlamlı kılan bir detay olarak ortaya çıkıyor.

Twitter ise bu konuda bir hayli aceleci. Şirket davanın bir an önce görülmesi için tüm hukuki kozlarını oynarken, 19 Temmuz’da ilk defa toplanacak olan mahkeme heyeti davanın ne zaman yapılacağına da karar verecek.