Elon Musk’ın Twitter’da fake hesabı olduğu ortaya çıktı

Ünlü iş insanı ve Twitter CEO’su Elon Musk’ın sahibi olduğu platformda fake hesap açtığı ortaya çıktı.

Elon Musk’ın Twitter’da fake hesabı olduğu ortaya çıktı

Elon Musk, dünyanın en ünlü girişimcilerinden biri ve sık sık Twitter'da takipçileriyle etkileşim halinde. Ancak son zamanlarda, Musk'ın bir fake hesabı olduğu ortaya çıktı. Twitter'da bir kullanıcı, Elon Musk'ın resmi hesabı gibi görünen bir hesapla iletişim halinde olduğunu fark etti.

Elon Musk’ın Twitter’da fake hesabı olduğu ortaya çıktı

Hesap, Musk'ın resmi hesabından farklı bir kullanıcı adı ve profil fotoğrafı kullanıyordu. Ayrıca, paylaşılan içeriklerde de bazı tutarsızlıklar vardı. Twitter'da birçok kullanıcı, Elon Musk’ın takipçi sayısını gösteren bir görseli paylaşmasıyla bu durumun farkına vardı ve Musk da attığı bir tweet ile bu hesabın kendisine ait olduğunu doğruladı.

Bilindiği üzere Twitter, son zamanlarda sahte hesaplarla ciddi bir mücadele halinde. Fake hesapları bir bir tespit ederek kapatan platform, kendi sahibinin sahte hesabı hakkında nasıl bir aksiyon alacak merak konusu. Elbette Elon Musk’ın sahte hesabının kapatılmasını beklemek çok mümkün değil. Hatta ünlü iş insanının tek bir sahte hesapla yetinmediği, bunun yanı sıra bir başka sahte hesap daha açtığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Twitter’da şu anda 130 milyonun üzerinde bir takipçi sayısına sahip olan ünlü iş insanının neden böyle bir şey yaptığı ise muamma.