Sosyal Medya

Facebook çöpçatanlık ağını genişletiyor!

Facebook, çöpçatanlık uygulaması Facebook Dating'i 32 ülkede daha kullanıma sundu!

Facebook çöpçatanlık ağını genişletiyor!

Facebook'un ilk olarak 2018 yılında ''F8 Geliştiriciler Konferansı'' kapsamında duyurduğu çöpçatanlık uygulaması Facebook Dating, 32 ülkede daha kullanıma sunuldu!

Facebook çöpçatanlık ağını genişletiyor!

Bilindiği üzere Facebook, kullanıcılar tarafından oldukça beğenilen ve de yüksek kullanıcı sayısına sahip uygulamaları satın alarak bünyesine dahil etmeyi amaçlayan bir politika izliyor. Örneğin Whatsapp bu anlamda en bilinen uygulama.

Facebook çöpçatanlık ağını genişletiyor! - Resim : 1

Ancak satın alma konusunda işler her zaman planlandığı gibi gitmiyor. Bu durumda ise şirket o uygulamaya ait özellikleri bünyesine dahil ederek rakip olma yolunu seçiyor. Örneğin şirket daha önce TikTok ve Snapchat'e ait özellikleri platforma entegre etmişti.

Şirket, sosyal medya devi Tinder‘a rakip olarak geliştirdiği çöpçatanlık servisi Facebook Dating'i de aynı şekilde geçtiğimiz yıl ABD'de kullanıma sunmuştu. Facebook Dating sonunda Avrupa'ya da açıldı. Uygulama Avrupa'daki 32 ülkede daha kullanıma sunuldu. 

Şirket, çöpçatanlık uygulamasını kullanırken profilini gizli tutmak isteyenler için ana profili kullanmak zorunda kılmıyor. Facebook Dating'i kullanan kişiler sadece isimlerinin olduğu yeni profiller oluşturuyor ve aynı işlemi yapan diğer kullanıcıları görebiliyor.

Yorumlar
💎G@kko💎
Feysbuk popülerliğe önem veri ama insanları bi nevi bağımlı yapi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.