Facebook daha kendi sorununu çözemiyor!

Facebook, Instagram ve WhatsApp'da yaşanan bağlantı problemlerinin yankıları henüz dinmemişken, Facebook cephesinden yeni bir skandal haber daha geldi.

Facebook daha kendi sorununu çözemiyor!

Daha önce birçok defa yaşayarak tecrübe ettiğimiz WhatsApp ya da Instagram çökmelerinin belki de bugüne kadar yaşanmış en büyük çaplı olanını yaşadık dün. Facebook, Instagram ve WhatsApp'ın tamamının eş zamanlı olarak bağlantı problemleri yaşamaya başlamasıyla gün yüzüne çıkan süreç, daha önce eşi görülmemiş bir süre devam etmiş ve uzun saatler boyunca kullanıcılar bu üç platformdan da herhangi birine bağlanmamıştır.

Ancak bu olaylara dair çok enteresan yeni bilgiler de gelmeye devam ediyor. New York Times muhabiri Sheera Frenkal'ın aktardığı bilgiye göre, olayın baş göstermesiyle birlikte sabah saatlerinde sorunla ilgili problemin ne olduğunu öğrenmek ve hızlıca bir çözüm üretmek için Facebook genel merkezine giden Facebook çalışanları, bir süre binaya giriş yapamamış.

Facebook daha kendi sorununu çözemiyor!

Facebook çalışanlarının binaya giriş yapamama sebebi ise, bağlantı problemleriyle birlikte sistem sıkıntılarının da yaşanması ve çalışanların kart bilgilerinin bina sistemi tarafından tanınmaması olmuş. Bununla birlikte Frenkal bu durumun ne kadar sürdüğü ya da çözüme kavuşup kavuşmadığı konusunda bir bilgi vermiyor.

Ancak Facebook'un bu problemi çözdüğünü anlamak çok da zor değil. Çünkü, günün ilerleyen saatlerinde sürekli yeni bilgilendirmelerle çalışanların işin başında olduğu ve en kısa sürede bağlantı problemlerinin giderileceğine yönelik mesajları hep birlikte okumuştuk. Yine de, Facebook gibi bir teknoloji devinin daha kendi personellerinin iş yerine giriş-çıkışlarını stabil bir şekilde sağlayamaması, akıllara ciddi güvenlik zafiyetlerinin olabileceği ihtimallerini getiriyor.