Sosyal Medya

Facebook hesabınız saldırıya uğradı mı? Tıkla kontrol et!

Geçen ay yapılan ve 30 milyonu aşkın kullanıcının etkilendiği düşünülen Facebook saldırısından hesabınızın etkilenip etkilenmediğini tek tıkla öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabınız saldırıya uğradı mı? Tıkla kontrol et!

Eylül ayında yaşanan olayda ilk açıklamada 50, daha sonra yapılan açıklamalarda 30 milyon Facebook hesabının bilgilerinin hacklendiği ve siber saldırganların eline geçtiği ortaya çıkmıştı. Konuyla ilgili açıklama yapan Facebook, FBI ile işbirilği yaparak saldırganların ortaya çıkarılmasını çalıştıklarını da belirtmişti.

Facebook hesabınız saldırıya uğradı mı? Tıkla kontrol et!

Konuyla ilgili bir de sayfa hazırlayan Facebook, bu sayfaya girdiğinizde hesabınızın siber saldırıdan etkilenip etkilenmediğini (kesin bir dille olmasa da) söylüyor.

Yapmanız gereken tek şey Facebook'un ilgili sayfasına girmek ve sayfanın alt kısmına doğru aşağı inmek. Şimdilik Türkçe dil desteği bulunmayan sayfanın altında aşağıdaki ifade bulunan bir metin yer alıyor:

Is my Facebook account impacted by this security issue?

Our investigation is still ongoing, but based on what we've learned so far, the attackers did not gain access to information associated with your Facebook account.

Bu metni Türkçe olarak vermemiz gerekirse aşağıdaki metin ortaya çıkıyor:

"Facebook hesabım bu güvenlik sorunundan etkileniyor mu?

Araştırmamız devam ediyor, ancak şu ana kadar öğrendiklerimize dayanarak, saldırganlar Facebook hesabınızla ilişkili bilgilere erişemediler."

Yani Facebook kesin olarak hesabınız etkilenmiştir ya da etkilenmemiştir demiyor. Ama şu ana kadar elimizdeki bilgilere göre etkilenmiş ya da etkilenmemiştir diyor. Siz de yukarıdaki adrese girerek Facebook hesabınızın bu saldırıdan etkilenip etkilenmediğini öğrenebilirsiniz.

Yorumlar
Harun bayram
Hesabında saldırıya uğrama varmı bilgi isdiyorum
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.