Sosyal Medya

Facebook insanları Instagram'dan da soğuttu!

Instagram en başta istediğiniz insanların fotoğraflarını görebileceğiniz basit bir uygulamaydı. Facebook'un uygulamayı satın almasından sonra ise durum değişti.

Facebook insanları Instagram'dan da soğuttu!

Facebook'tan kaçış pek mümkün değil.  Görüşüşe göre Instagram'ın kendisi de Zuckerberg'in ağı tarafından 2012'de satın alınmasından bu yana Facebook'tan kaçamıyor.

Instagram'ın tercih edilmesinin nedeni, Facebook'tan farklı olarak, sırf ortak bir arkadaşınız olabilir diye sizi bağlantı kurmaya iten yabancılarla aşırı kalabalık olmaması. Ayrıca, uygulamanın kendisi Facebook ve zorunlu arkadaşı Messenger uygulaması kadar şişkin değildi. Tabii, son yıllarda, Facebook'un Instagram'ın sadece Instagram olmasına izin vermemesi, aynı zamanda kendi "değerlerini" de dayatmaya başlamasıyla işler değişmeye başladı. Hepsi de, markaları promosyonlar için ödeme yapmaya ve sizi promosyonlu gönderileri aracılığıyla bir şeyler satın almaya teşvik etmek için.

Ancak en önemlisi, geçen yıl Instagram, bir TikTok benzeri Reels özelliğine sahip oldu ki, "Reels" sekmesi yakın zamanda uygulamanın gezinme çubuğunun ortasındaki "akış" sekmesinin yerini aldı. 

Instagram amacından şaştı!

Kullanıcıları Reels izlemeye ve alışveriş yapmaya, gönderileri tanıtmaya ve kendi mağazalarını oluşturmaya teşvik etmek, bir zamanlar Instagram'ı bu kadar harika yapan basit bir platform oluşundan çok uzaklaştırdı. Kısa biçimli video içeriğinin bu kadar popüler olduğu bir dönemde Reels özelliğinin kaçınılmaz olduğunu söyleyebiliriz, ancak Instagram'ın asıl amacından uzaklaşması kullanıcıları memnun etmiyor. Instagram'ın IGTV uygulaması zaten bir TikTok rakibi değil mi? Gerçekten bunlardan ikisine ihtiyacımız var mı? gibi sorular meydana geliyor.

Facebook, konumunuz, finansal bilgileriniz, arama geçmişiniz, tarama geçmişiniz, kişileriniz ve çok daha fazlası gibi özel verilerinizi alıyor. Instagram 2012'de Facebook'a ait bir şirket haline geldiğinden, Instagram uygulaması da sizden mümkün olduğunca fazla özel veri alacak şekilde "evrim geçirdi". Bu da gizliliğin önemli olduğu son dönemlerde insanları uygulamadan soğutan özelliklerden biri. Instagram'ın geleceğinde neler olacağı ise belli değil. Uygulama Tiktok'un önüne hala geçemiyor.

Yorumlar
yakup
facebook ve instagramda çok sık reklam çıkıyor hatta alakasız saçma sapan reklamlar firma bukadarmı parasız kaldı reklam başına para alıyor demek facebook ve instagramda reklam yüzünden rahatça gezemiyom ilk başlarda iyidi şimdi milleti soğutuyor
Cevapla
Misafir
Ben sildiydim hesabı, alışveris vs geçtim anasayfamda reklam diye tanımadığım insanların iç çamaşırlı fotoğrafları çıkmaya başlamıştı, keşfet dersen tiktok a dönmüştü , facebook u silmiştim önceden facebook grubundan uzak kalmada fayda var Mark a güvenmiyorum
Cevapla
Ali
Kendi fikirlerinizi insanlarin ortak fikriymis gibi haber yapmaniz cok sacma ve bunu bircok haberlerinizde goruyorum. Bu haberde verdiginiz gorusu destekleyecek ne anket ne arastirma soz konusu degil varsa yazida belirtmeniz gerekiyordu. Bu yuzden haberlerinizi okurken herhangi bir kaynak gormeden inanmiyorum
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.