Sosyal Medya

Twitter ücretli oluyor! Şaka değil! Türkiye fiyatı cep yakıyor!

Popüler sosyal medya platformu Twitter ücretli sürümü için gün saymaya başladı. Peki, ücretli sürüm Twitter Blue para ödeyenlere ne gibi ayrıcalıklar sunacak?

Twitter ücretli oluyor! Şaka değil! Türkiye fiyatı cep yakıyor!

Twitter'ın bir süredir ücretli bir sürüm üzerine çalıştığı söyleniyordu. Twitter Blue olarak isimlendirilecek olan ücretli Twitter sürümü hakkında bugün ilk dişe dokunur bilgiler geldi. Yenilikleri ortaya çıkarması ile bilinen Jane Manchun Wong, Twitter Blue'yu şimdiden kullanmaya başlamış.

Twitter Blue fiyatı belli oldu! Bizde tam 10 katı!

Jane Manchun Wong'un belirtiğine göre Twitter Blue için ayılık 2.99 dolar ödemeniz gerekiyor. Bu sisteme üye olduğunuzda uygulamanın temasını ve uygulama simgesini değiştirebiliyorsunuz. Tek ayrıcalık tabii ki de bu değil. Bu servise üye olanlara attığınız tweet'i yayınlamadan geri alma, okuma modu ve beğenileri ayrı bir yerde listelemek için koleksiyon modu gibi özellikler sunulacak.

Amerika'da 2.99 dolar olan bu abonelik servisi kurlardan dolayı ülkemizde 30,99 TL'den kullanıma sunulacak. En azından App Store'da yer alan fiyat bilgisi şimdilik bu yönde. Muhtemelen Twitter yerelleştirme yapar ve Twitter Blue'yu 7 TL bandından kullanıma sunar.

Twitter'a aylık yaklaşık 31 TL fiyat ödeyecek kullanıcıyı bulmak bu ülkede çok zor. Dediğimiz gibi fiyatlarda illaki bir iyileştirme yapılacak ve alım gücü düşen Türkiye'de aboneliğin fiyatı Twitch'in yaptığı gibi daha aşağılara çekilecektir.

Twitter Blue sisteminin şimdilik ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor. Deneme aşamasında olan bu servisin Haziran ayı içerisinde tüm dünyada kullanıma sunulacağını düşünüyoruz. Son olarak Twitter Blue'ya abone olmadan da Twitter'ı olduğu gibi kullanmaya devam edebileceğinizi belirtelim.

Yorumlar
Can
Sosyal siteler insanlarısoymak icin elinden geleni yapıyorlar
Cevapla
Arda Akel
Sen ne yaptın, Twitter?! Zaten kullanmıyorum ama, bir daha da kullanmam. İnstagramdan devam, gençler!
Cevapla
Misafir
Bence gereksiz
Cevapla
Ekrem
Bizde bu kadar meraklı insanlar olduğu sürece 30 değil 40 ta olsa alırlar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.