Sosyal Medya

Facebook Messenger'ın yeni özelliği çok konuşulacak!

Facebook Messenger'a geleceği konuşulan çeviri özelliği sonunda kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Facebook Messenger'ın yeni özelliği çok konuşulacak!

Uzun zamandır Facebook Messenger'a geleceği konuşulan çeviri özelliği sonunda kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Facebook'un M Translation olarak adlandırdığı bu yeni eklenti ile artık Facebook üzerinden yabancı insanlar ile rahat bir bir şekilde iletişim kurabileceksiniz. Google Translate'e rakip olarak gelen bu eklenti, rahat ve kolay kullanımıyla da kullanıcıların gözüne şimdiden girmişe benziyor.

M Suggestions özelliğin içine entegre edilecek olan bu özellik şu an için sadece İngilizce'den İspanyolca ve İspanyolca'dan İngilizce olarak hizmet verecek. Ancak ileride tabii ki bu dil havuzu geliştirilip genişletilecek. Böylelikle Facebook, iletişim kuvvetine güç katmış olacak. İngilizce öğrenmek isteyen kullanıcılar içinde güzel bir alternatif olacağını düşünüyorum açıkçası.

Şu an için Facebook bu iki dilden biriyle konuştuğunuzu algıladığında, diğer dile çeviri yapmak isteyip istemediğinizi sizlere soruyor. Olumlu yanıt verirseniz hem yazılan orjinal mesajı, hem de çevirisini aynı ekranda gönderebiliyorsunuz. 

Facebook'un şu an da geliştirme aşamasında olan bu özelliği, Amerika'da ikamet eden kullanıcılara sunulmuş durumda. Yakında global olarakta geliştikçe yayılması beklenen uygulamanın henüz ne zaman Türkiye'ye geleceği ise bilinmiyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.