Sosyal Medya

Bundan sonra YouTube kanalları paralı olacak!

YouTube, getirdiği yeni sistem ile 100.000'den fazla abonesi bulunan kanalların paralı sisteme geçebilmesinin önünü açtı.

Bundan sonra YouTube kanalları paralı olacak!

Dünyanın en popüler video paylaşım platformu YouTube'un yeni gelir modeli, medya sektöründe birçok tartışmalara sebebiyet verdi.

Hazır şu sıralar otomobil markalarından tutun medya kanallarına kadar birçok alanda problemler ile yüzleşirken şimdiden bir darbe YouTube'den geldi. 

YouTube’un resmi blog sayfası üzerinden yapılan duyuruya göre; YouTube, ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri'nde başlattığı uygulama ile, 100.000'den fazla abonesi bulunan kanalların paralı sisteme geçebilmesinin önünü açtı. Kanalı takip etmek isteyenler, ayda 4,99 dolar ödeyerek abonelik sistemini başlatabilcekler.

YouTube, getirdiği bu yeni abonelik sisteminin adına, ‘kanal üyeliği' olarak adlandırmakta. Aslında YouTube'nin zaten halihazırda paralı sistemi mevcut ancak bunun tüm YouTube markasına yedirilecek olması, bazı kullanıcılar arasında tartışmaların çıkmasına sebebiyet verdi. Bu gelişmeye ek olarak YouTube, 10.000 abone ve üzeri kanalların ise kendi reklamlarını yapmalarına olanak sağlayacak. 

Böylelikle kanalların kendi eşya ve takılarını özgürce atabilecekleri bir platform haline gelmiş olacak YouTube. Peki ya siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz sevgili Teknolojioku takipçileri?

Yorumlar
anonim
abone olmak paralı mı
Cevapla
Yorumcu
Youtube kendi bitişini hazırlıyor başka sitelerden izleriz zaten komik yapımları izliyoruz youtube sen bittin artık youtuber olmak isteyen hayalci arkadaşlarda tükenir insanlar gerçek hayattaki işlerden para kazanmayı denerler...
Cevapla
Mehmet
Tüm takip ettiğim kanalları takibi bırakırım daha iyi.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.