Sosyal Medya

Facebook Messenger'da 4K dönemi!

Facebook, Messenger'dan gönderilen fotoğrafların kalitesini arttırdığını açıkladı. Artık Messenger'dan gönderdiğiniz fotoğraflar WhatsApp'taki gibi kalitesiz olmayacak.

Facebook Messenger'da 4K dönemi!

Facebook, Mayıs ayında Messenger'a HD adında bir buton eklemiş ve bu seçenek aktifken gönderilen/yüklenen fotoğraflar HD kalitede oluyordu. Ancak bu çözünürlük pek tatmin edici değildi. Facebook bugün, Messenger aracılığıyla gönderilen fotoğrafların kalitesini bir kez daha yükselttiğini duyurdu.

Facebook, şimdi fotoğraf paylaşmada 4K dönemini resmi olarak başlattığını açıkladı. 4,096 x 4,096 piksel yani yaklaşık 16 Megapiksel çözünürlükteki fotoğrafları destekleyecek olan bu özellik ilk olarak Messenger uygulamasında kullanıma sunulacak.

Messenger'da 4K dönemi!

Arkadaşlarınıza Messenger üzerinden fotoğraf gönderirken artık fotoğrafların çözünürlüğünde çok büyük bir kayıp yaşamayacaksınız. Yeni geliştirilen sıkıştırma algoritması sayesinde de fotoğraf gönderilirken boyutu düşecek ancak kaliteden çok az ödün verilecek.

1511331937_facebook-messenger-4k-photos-bk-press.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.